Notebookcheck Logo

Recenzja Logitech Wave Keys: Bezprzewodowa ergonomiczna klawiatura klasy podstawowej

Kompaktowy i wszechstronny. Logitech Wave Keys to ergonomiczna klawiatura bezprzewodowa, która ma sprawiać wrażenie natychmiastowej znajomości. Została również zaprojektowana do pracy ze wszystkimi systemami operacyjnymi, a także jest kompaktowa i wszechstronna. Proszę czytać dalej, aby dowiedzieć się, co sądzimy o tym nowym dodatku do serii Ergo firmy Logitech.
Accessory Gadget Launch

Dzięki nowej bezprzewodowej klawiaturze Wave Keys, Logitech chce ułatwić użytkownikom korzystanie z ergonomicznego sprzętu biurowego. Klawiatura Wave Keys została zaprojektowana tak, aby była ergonomiczna, a jednocześnie zapewniała naturalne wrażenia podczas pisania na konwencjonalnej klawiaturze, co oznacza, że przyzwyczajenie się do niej nie powinno zająć dużo czasu. Jak sama nazwa wskazuje, klawiatura ma na środku wypukłość przypominającą falę.

Logitech oferuje klawiaturę w dwóch kolorach: Graphite i White. Trzeci kolor Rose ma zostać wprowadzony na rynek latem 2024 roku. Cena detaliczna produktu wynosi około 80 euro (60 USD/70 GBP).

Funkcje i łączność - Parowanie przez adapter i Bluetooth

Wave Keys to bezprzewodowa klawiatura, która łączy się z urządzeniem końcowym za pośrednictwem Bluetooth lub dołączonego odbiornika Logi Bolt. Bolt podłącza się do portu USB-A i wystaje 7 mm (0,28 cala) z obudowy.

Znajdujący się w pudełku przewodnik szybkiego startu pomaga użytkownikom skonfigurować urządzenie w dowolnym systemie operacyjnym, z którego korzystają. Podczas naszych testów, konfiguracja nie była jednak konieczna. Gdy tylko odbiornik zostanie podłączony do laptopa, system Windows 11 natychmiast rozpoznaje klawiaturę i można od razu zacząć pisać.

Kolejną zaletą klawiatury Wave Keys jest możliwość sparowania jej z trzema urządzeniami jednocześnie. Użytkownik może wybrać urządzenie, z którym chce korzystać z klawiatury, naciskając odpowiedni klawisz. Podczas naszej recenzji działało to bez zarzutu. Parowanie przez Bluetooth jest równie łatwe. Jednokrotne naciśnięcie nieprzypisanego klawisza urządzenia powoduje przejście klawiatury w tryb parowania; następnie można wybrać klawisze Wave na urządzeniu końcowym, aby je podłączyć. Wszystko, co należy zrobić, to wprowadzić kombinację cyfr wyświetlaną na urządzeniu końcowym za pomocą klawiatury.

Podczas naszych testów byliśmy w stanie podłączyć Wave Keys do tabletu Android i Chromebook bez żadnych problemów. Nawet dodatkowe klawisze, takie jak te do regulacji głośności, robienia zrzutów ekranu i tak dalej, są automatycznie obsługiwane przez ChromeOS i Android. Klawiatura powinna również działać w systemach MacOS i Linux. Według firmy Logitech, użytkownik powinien mieć również możliwość tworzenia niestandardowych skrótów aplikacji i procedur dla systemów Windows i MacOS za pomocą aplikacji Logitech Options+. Jednak w momencie pisania tej recenzji oprogramowanie nadal nie obsługuje Wave Keys.

Bezprzewodowa klawiatura jest zasilana dwiema bateriami AAA. Logitech twierdzi, że baterie powinny zapewnić do trzech lat użytkowania. Komora baterii ma również gniazdo do przechowywania odbiornika USB, jeśli trzeba nosić klawiaturę ze sobą. Klawiatura Wave Key przejdzie w tryb uśpienia po kilku minutach bezczynności. Można ją również całkowicie wyłączyć za pomocą przełącznika suwakowego.

Klawiatura Wave Key jest wyposażona w wysuwane nóżki, które mogą zmienić kąt nachylenia klawiatury o cztery stopnie. Posiada również nieusuwalną wyściełaną podpórkę pod nadgarstki. Produkt nie posiada jednak podświetlenia.

Klawiatura może wysyłać dane wejściowe do urządzenia końcowego za pośrednictwem tego adaptera
Klawiatura może wysyłać dane wejściowe do urządzenia końcowego za pośrednictwem tego adaptera
Nóżki na klawiszach Wave umożliwiają zmianę kąta pisania o 4 stopnie
Nóżki na klawiszach Wave umożliwiają zmianę kąta pisania o 4 stopnie
Przełącznik do włączania i wyłączania klawiatury
Przełącznik do włączania i wyłączania klawiatury
Logitech twierdzi, że każdy zestaw baterii powinien wytrzymać do trzech lat.
Logitech twierdzi, że każdy zestaw baterii powinien wytrzymać do trzech lat.

Ergonomia i układ klawiszy - klawisze Wave Keys są ergonomicznie zakrzywione

Główną cechą produktu jest garb w sekcji z klawiszami znaków. Najwyższy punkt znajduje się gdzieś pomiędzy G i H. Same klawisze są również zaokrąglone. Klawiatura jest częścią serii Ergo firmy. Logitech ujawnił, że projekt produktu opiera się na badaniach naukowych. Co więcej, klawiatura Wave Keys została certyfikowana przez US Ergonomics.

Bezprzewodowa klawiatura jest dość mała i ma szerokość 37 cm (14,6 cala). Oznacza to, że z łatwością zmieści się nawet na małym biurku i pozwoli użytkownikom szybko sięgnąć do myszy. Pomimo niewielkich rozmiarów, klawiatura może pochwalić się pełnoprawnym numpadem. Klawisze strzałek są jednak mniejsze niż pełnowymiarowe.

Pisanie - Kompaktowa klawiatura z naturalnym odczuciem pisania

Logitech twierdzi, że jego celem jest uczynienie Wave Keys ergonomiczną klawiaturą bez konieczności uczenia się. Podczas testowania produktu nie mogliśmy opanować go bez pewnej praktyki. To powiedziawszy, zapoznanie się z Wave Keys nie zajęło nam dużo czasu. Byliśmy w stanie zacząć pisać perfekcyjnie już po krótkiej chwili.

Jedną z rzeczy, która się wyróżniała, jest wygoda podpórki pod nadgarstki. W porównaniu z płaską klawiaturą, Wave Keys pozwala również na zauważalnie bardziej zrelaksowaną pozycję dłoni. Ręce są lekko pochylone, podobnie jak w przypadku trzymania pionowej myszy. Zmniejsza to szczególnie obciążenie mięśni dolnej części ramion.

Bezprzewodowa klawiatura jest wygodna w pisaniu, a jej skok wynosi około 2 mm (0,08 cala). Pisanie na klawiaturze Wave Keys nie jest całkowicie bezgłośne. Hałas jest jednak raczej wyciszony niż głośny i trzeszczący.

Pros

+ kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi
+ schnelles Umschalten zwischen Geräten
+może łączyć się za pomocą klucza sprzętowego lub Bluetooth
+ świetna ergonomia
+ szybko się przyzwyczaić

Kons

- brak podświetlenia

Werdykt - Wygodne i kompatybilne

Klawisze Logitech Wave Keys użyte w tej recenzji zostały uprzejmie dostarczone przez Logitech Germany
Klawisze Logitech Wave Keys użyte w tej recenzji zostały uprzejmie dostarczone przez Logitech Germany

Jesteśmy przekonani do konstrukcji klawiszy Logitech Wave. Pomagają one utrzymać bardziej zrelaksowaną pozycję dłoni w porównaniu z płaskimi klawiaturami. Mimo to, nauczenie się, jak dobrze pisać na klawiaturze zajmie tylko chwilę. Podoba nam się również fakt, że jest ona kompatybilna ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi i umożliwia szybkie przełączanie się między sparowanymi urządzeniami.

Wave Keys to wygodna, ergonomiczna klawiatura, do której nie trzeba się długo przyzwyczajać i która ma możliwość sparowania z trzema urządzeniami jednocześnie.

Gdy aplikacja Logitech Options+ będzie obsługiwać ten produkt, użytkownicy powinni mieć możliwość tworzenia niestandardowych skrótów klawiszowych. Nieco dłuższy skok klawiszy i podświetlenie są na liście rzeczy, które chcielibyśmy, aby Logitech dał tej klawiaturze.

Logitech oferuje również wersję Wave Keys dla firm. Odbiornik Logi Bolt pomaga zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo połączeń danych. Co więcej, klawiatury te mogą być również monitorowane przez dział IT firmy za pomocą Logitech Sync.

Cena i dostępność

Cena detaliczna klawiatury Logitech Wave Keys wynosi 79,99 euro (59,99 USD/69,99 GBP), a jej wysyłka rozpocznie się 13 października. Można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym firmy Logitech lub u renomowanych sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon (DE/US/UK)

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Logitech Wave Keys: Bezprzewodowa ergonomiczna klawiatura klasy podstawowej
Benedikt Winkel, 2023-10-13 (Update: 2023-10-13)