Notebookcheck Logo

Produkcja elektroniki poza Chinami?

Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec wojny handlowej między USA a Chinami.

W prasie na Dalekim Wschodzie pojawił się temat amerykańskich i japońskich korporacji, które mają się szykować do przeniesienia kluczowej produkcji poza Chiny (czyt. wytwarzania rzeczy skomplikowanych a pozostawione miałyby być tylko te najprostsze procesy). Konkretnie mowa o takich firmach jak: HP, Dell, Microsoft, Amazon, Google, ale i Sony czy Nintendo.

Firmy Dell i HP (razem mają 40% udział w rynku komputerów przenośnych) przygotowują się do przeniesienia nawet 30% produkcji laptopów poza Chiny.

To nie koniec. O wyprowadzce produkcji z Chin myślą także firmy tajwańskie. Mowa o firmach Acer i Asus. Ba! Należy się spodziewać, że część mocy produkcyjnych przeniesie także chińska firma Lenovo.

W przypadku firmy Apple trwają szacunki przeniesienia maksymalnie 30% produkcji telefonów iPhone poza Państwo Środka (głównym podwykonawcą jest tajwańska firma Foxconn z zakładami w Chinach).

Wrócę do tematu, kiedy wyżej podane informacje zostaną potwierdzone u źródła, czyli przez producentów elektroniki. Póki co mówi się o tym nieoficjalnie, czyli sygnalizują to osoby wtajemniczone, z branży wytwórczej.

Źródło: Nikkei Asian Review

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > Produkcja elektroniki poza Chinami?
Sylwester Cyba, 2019-07-11 (Update: 2019-07-11)