Notebookcheck Logo

Intel: przenosiny produkcji 3D XPoint do Chin

Firma Intel zajęła stanowisko odnośnie przyszłości pamięci 3D XPoint (nośniki danych Optane).

Dopiero co pisałem o tym, że firma Micron chce uporządkować swoje relacje z firmą Intel, przejmując wspólny biznes (wytwarzanie 3D XPoint/Optane przez spółkę IM Flash w stanie Utah w USA). To zaś rodzi potrzebę zmian w firmie Intel i z grubsza przedstawiono, jak to będzie wyglądało.

By obniżyć koszty, produkcja pamięci 3D XPoint zostanie przeniesiona do zakładu Fab 68 w Dalian w Chinach (działa od 2010 roku).

Jednocześnie firma Intel nie ma w planach inwestowania w zwiększenie mocy wytwórczych pamięci NAND (powszechnie wykorzystywana w dyskach SSD). Ta sama chińska fabryka, Fab 68, ma się przyczynić do obniżenia cen pamięci 3D NAND składającej się z 64 i 96 warstw a także wprowadzić firmę Intel w erę 3D NAND kolejnej generacji (powyżej stu warstw).

Bardzo możliwe, że badania i rozwój nad pamięcią 3D XPoint trzeciej generacji będą prowadzone w zakładzie Fab 11X w stanie Nowy Meksyk w USA. Takie były wcześniejsze deklaracje przedstawicieli firmy Intel i nie zostały one odwołane.

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > Intel: przenosiny produkcji 3D XPoint do Chin
Sylwester Cyba, 2019-05-13 (Update: 2019-05-13)