Notebookcheck Logo

Producent mini PC sugeruje możliwy harmonogram premiery procesorów Zen 5 AMD Strix Point

Mobilne procesory AMD Strix Point Zen 5 mogą zostać wprowadzone na rynek w sierpniu (Źródło obrazu: AMD [edytowane])
Mobilne procesory AMD Strix Point Zen 5 mogą zostać wprowadzone na rynek w sierpniu (Źródło obrazu: AMD [edytowane])
AOOSTAR, znany ze swoich mini PC, zasugerował potencjalny harmonogram premiery nadchodzących mobilnych procesorów AMD Strix Point. Jak poinformowała firma na swoim kanale Discord, procesory Ryzen nowej generacji mają zadebiutować w sierpniu. Oczekuje się, że procesory te będą wyposażone w nową architekturę Zen 5.
AMD Zen 5 Leaks / Rumors

Pojawiło się wiele plotek na temat nadchodzącej linii procesorów AMD Strix Point. Najnowsze informacje pochodzą od firmy AOOSTAR, która znana jest z rozbudowanej linii mini PC (R7 obecnie 299,95 USD na Amazon). Zapytany na kanale Discord firmy o to, kiedy wypuści na rynek mini PC Ryzen nowej generacji, przedstawiciel odpowiedział: "Duża marka zostanie wprowadzona na rynek w sierpniu", a szacuje się, że nowe mini komputery trafią na rynki około października.

Przedstawiciel nie powiedział konkretnie, że jest to oczekiwany harmonogram dla mobilnych procesorów Ryzen nowej generacji. Ale biorąc pod uwagę, że firma sprzedaje mini PCmożna bezpiecznie założyć, że AOOSTAR odnosi się do mobilnej linii AMD Strix Point. Oczekuje się, że te nowe procesory będą wyposażone w odnowioną architekturę Zen 5.

Niedawny przeciek na temat AMD Strix Point sugerował, że nowa linia zostanie wprowadzona na rynek jako seria Ryzen AI 300. Zasugerowano również, że topowy procesor będzie nosił nazwę Ryzen AI HX 370. Zgodnie z przeciekiem, powodem, dla którego AMD wybiera przydomek "300", jest to, że procesory będą dostarczane z trzecią generacją NPU firmy.

Oczywiście nazewnictwo nowych procesorów mobilnych Ryzen nie zostanie sfinalizowane, dopóki AMD oficjalnie nie ogłosi linii. Dobrą stroną jest to, że być może nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ oczekuje się, że firma będzie miała specjalny keynote na Computex 2024które odbędą się w przyszłym tygodniu.

AOOSTAR mówi o procesorach Ryzen nowej generacji (źródło obrazu: Discord)
AOOSTAR mówi o procesorach Ryzen nowej generacji (źródło obrazu: Discord)

Źródło(a)

AOOSTAR Discord via: VideoCardz

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Producent mini PC sugeruje możliwy harmonogram premiery procesorów Zen 5 AMD Strix Point
Abid Ahsan Shanto, 2024-05-28 (Update: 2024-05-29)