Notebookcheck Logo

Premiera mini PC Geekom A8 z najnowszym procesorem AMD Ryzen 9, obsługą eGPU i zajmującą niewiele miejsca konstrukcją

Premiera mini PC Geekom A8 z procesorem APU Hawk Point (źródło zdjęcia: Geekom)
Premiera mini PC Geekom A8 z procesorem APU Hawk Point (źródło zdjęcia: Geekom)
Geekom oficjalnie odsłonił kurtynę na A8. Nowy mini PC jest wyposażony w wysokiej klasy procesory AMD Hawk Point APU, z opcją zakupu z Ryzen 9 8945HS. Obsługuje również eGPU przez USB4 i ma kompaktową konstrukcję. Aktualna cena początkowa wynosi 749 USD.
AMD Mini PC Launch

Geekom A8 to najnowszy high-endowy mini PC dołączający do rosnącego portfolio firmy. Jest on zasilany przez najnowsze procesory AMD Hawk Point APU, z podstawowym wariantem wyposażonym w procesor Ryzen 7 8845HS i topowym, wyposażonym w procesor Ryzen 9 8945HS. Dzięki ulepszonej jednostce NPU w tych procesorach, minikomputer jest wyposażony w inteligentną sztuczną inteligencję, w tym inteligentną funkcję optymalizacji, która zapewnia płynną wydajność.

Co więcej, nowe procesory APU Hawk Point posiadają renomowaną kartę graficzną AMD Radeon 780M iGPUdzięki czemu mini PC A8 jest w stanie obsługiwać nowoczesne gry. Geekom twierdzi, że firma przetestowała system z wieloma popularnymi tytułami i był on w stanie zapewnić grywalną liczbę klatek na sekundę we wszystkich z nich.

Aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia w grach, Geekom A8 oferuje zewnętrzny procesor graficzny za pośrednictwem portu USB4 o przepustowości 40 Gb/s. Oczywiście, port OCuLink byłby lepszy, ale dobrze jest widzieć, że obsługa eGPU jest dostępna. Jeśli chodzi o porty, mini PC ma ich całkiem sporo. Obejmuje to trzy USB 3.2 Gen 2, jedno USB 3.2 Gen 2, jedno USB 3.2 Type-C i dwa HDMI 2.0.

Poprzez USB4, USB 3.2 Type-C i dwóch portów HDMI, mini PC może obsługiwać poczwórne wyjście wyświetlacza w rozdzielczości do 8K. Jeśli chodzi o konstrukcję, Geekom A8 ma kompaktową obudowę o wymiarach 112,4 x 112,4 x 37 mm i pojemności 0,47 litra. Posiada również solidną konfigurację chłodzenia o nazwie IceBlast 1.5. Firma twierdzi, że może on zapewnić stabilną wydajność przy niskim poziomie hałasu.

Jeśli chodzi o cenę, Geekom A8 z procesorem Ryzen 7, 32 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 1 TB kosztuje obecnie 749 USD w oficjalnym sklepie. Wariant mini PC z procesorem Ryzen 9, taką samą ilością pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 2 TB kosztuje 899 USD. Dobrą alternatywą może być Minisforum UM780 XTX(dostępny na Amazon), który oferuje port OCuLink dla jeszcze lepszej wydajności eGPU.

Porty łączności (źródło obrazu: Geekom)
Porty łączności (źródło obrazu: Geekom)
Główne zalety mini PC (źródło obrazu: Geekom)
Główne zalety mini PC (źródło obrazu: Geekom)
Konstrukcja oszczędzająca miejsce (źródło obrazu: Geekom)
Konstrukcja oszczędzająca miejsce (źródło obrazu: Geekom)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Premiera mini PC Geekom A8 z najnowszym procesorem AMD Ryzen 9, obsługą eGPU i zajmującą niewiele miejsca konstrukcją
Abid Ahsan Shanto, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)