Notebookcheck Logo

Recenzja praktyczna Shargeka Storm2 i Storm2 Slim

Kilka najnowszych akcesoriów do ładowania firmy Shargeek
Kilka najnowszych akcesoriów do ładowania firmy Shargeek
Shargeek zaliczył crowdfundingowy hit ze swoim power bankiem Storm2 i jego wariantem Slim. Ich atrakcyjność opiera się na przezroczystym designie, ale poza tym mają one zapewniać wysoką moc ładowania dzięki widocznym bateriom litowo-jonowym. Czy to wszystko jest jednak tylko na pokaz? Zobaczymy również, co kryje się za nostalgicznym urokiem pierwszej generacji Retro
Accessory Gadget Smartphone Ultrabook Wearable Tablet Smartwatch

Z przejrzystymi obudowami ukazującymi płytę, która eksponuje szereg fascynująco wyglądających elementów wewnętrznych, Shargeek Storm2 i Storm2 Slim wyglądają jak marzenie fanów technologii. Jednak czy one i ich funkcje power banku mogą sprostać powstałym oczekiwaniom?

Unboxing i pierwsze wrażenia

Ciekawe, funkcjonalnie wyglądające kondensatory i układy scalone, kolorowy wyświetlacz rzekomo pokazujący precyzyjne wejście i wyjście, mnóstwo różnych portów: Storm2 wydaje się mieć wszystko. Widać je na płycie ułożonej na wierzchu baterii. Możesz nawet zobaczyć ścieżki obwodu pomiędzy różnymi komponentami: dużo się dzieje.

To samo można powiedzieć o Storm2 Slim, choć ma on inne baterie 18500, które lepiej pasują do białych akcentów. Shargeek jest niemalże oczywistym dążeniem do prześcignięcia..Nic nic telefon (1) z tym jednym.

Jego baterie mają 72 watogodziny (Wh) pojemności znamionowej, przy 93,6Wh dla Storm2 - również wyraźnie widoczne dzięki bateriom widocznym przez przezroczystą plastikową obudowę powerbanku

Większa wersja jest oceniana jako zdolna do ładowania urządzeń z mocą do 100W (20V/5A) przez USB typu-C. Jest też mniej wydajny drugi port typu-C oraz port typu-A - Storm2 wyróżnia się jednak tym, że zawiera również wejście DC

Seria Storm2 również wyróżnia się wyświetlaczami IPS z odczytem rzekomo kontrolowanym przez własny system "Energy Storage Management" (lub ESM) OS (v1.0). Ekrany są dobrze wypełnione informacjami o ładowaniu w woltach i amperażu z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (które uznałem za mniej więcej zgodne z tymi z mojego zwykłego multimetru USB), ale wydają się wystarczająco intuicyjne.

Są też odwracalne...co często się przydaje.

Do dyspozycji mamy również menu, po którym poruszamy się za pomocą długich i krótkich naciśnięć pojedynczego przycisku fizycznego serii Storm 2.

Są one identyczne w obu wariantach - poza dodatkową stroną kontroli DC w Storm2, która pozwala użytkownikowi na dostrojenie tego wyjścia w oparciu o wymagania danego urządzenia

Charging Tests: Storm2

Działa też zgodnie z reklamą, zasilając przenośny generator, który jest dość wybredny w kwestii ładowarek, z którymi będzie współpracował

Port DC również działa jako wejście, aczkolwiek mniej więcej o połowę szybciej (~44W) niż w przypadku 100W portu USB typu-C - należy również zauważyć, że jest to wejście 5,5x2,5mm, do którego mój zasilacz potrzebował adaptera - tylko dobrze, że miałem go w pobliżu.

Należy zauważyć, że użycie tej metody skutkuje pewnymi ekscytującymi, wysokimi dźwiękami brzęczenia (praktycznie brzęczenia), aczkolwiek nie na długo, trwającymi podczas ładowania Storm2 od około 7 do 17%, a następnie całkowicie ustępującymi.

the Chargeasap Flash Pro, a oba power banki również mniej więcej tak samo długo się ładują.

Port 100W ma również służyć jako wyjście i jest kompatybilny z laptopem zdolnym do ładowania z prędkością 20V/5A przez USB typu C.

Często okazywało się, że musiałem podłączyć i ponownie podłączyć Storm2 do Razer Blade Stealth kilka razy, aby uzyskać swoje najwyższe stawki z niego i uniknąć strasznego "Więcej wymaganej mocy" pop-up systemu - jednak, gdy to się stało, co przyszedłem do myślenia o normalnej obsługi z banków energii, nawet tych reklamowanych jako ultraszybkie ładowanie. Oznacza to, że idzie z ~55W, spadając do ~40W w czasie ze szczytami w ~63W, aż do uzupełnienia laptopa o 75% do 90%, biorąc ~72 do 92 minut, aby to zrobić, w zależności od tego, co robię w tym czasie.

W związku z tym power bank wykazuje tendencję do wydawania przeszywających dźwięków brzęczenia lub jęczenia pod dużym obciążeniem - np. gdy grasz na laptopie i zapomniałeś, jakiej metody ładowania używasz. Zdarzyło się również, że urządzenie osiągnęło najwyższą temperaturę z dotychczasowych (~56°C, choć nie na tyle długo, bym mógł to zarejestrować), choć nie było to niebezpieczne.

Zdarzało się to najczęściej, gdy używałem oficjalnego kabla w oplocie Razera, a nie tego od Shargeka.

Storm2 jest również przystosowany do ładowania przelotowego, wykorzystując swój 100W port typu-C jako wejście, a drugi jako wyjście. Odkryłem, że to działa...

...chyba, że powerbank sam był na bardzo niskim poziomie baterii.

Thermal Tests

Seria Storm2 integruje również odczyty temperatury "baterii" i "chipa" wśród swoich odczytów.

Porównując je z obrazowaniem FLIR nie uzyskano niczego zbliżonego do dokładnego dopasowania pod żadnym kątem, co sugeruje, że albo czujniki pobierające odczyty z powerbanków nie są na pokazie, albo są w jakiś sposób niedokładne.

Wystarczy powiedzieć, że wykryłem wiele hot-spotów na obu power bankach we wszystkich testowanych przypadkach użycia, ale nie mogłem znaleźć pomiarów, które byłyby w 100% zgodne z danymi na ekranie. W rzeczywistości najdokładniejsze odczyty pochodziły spod wyświetlaczy akcesoriów... gdzie nie widać żadnego chipa.

Charging Tests: Storm2 Slim

Mniejszy power bank 2 również jest w stanie działać zgodnie z oczekiwaniami, nawet przy 100W ultrabook. W rzeczywistości jego krzywe ładowania mogły pójść lepiej, być może dzięki mniejszej pojemności. Oczywiście nie jest on w stanie wypełnić baterii komputera do 100%.

Storm2 Slim może również zasilać Galaxy S22 Ultra (którego musiałem używać, gdy mój Note 10+ w trakcie naprawy), aczkolwiek nie na najwyższym poziomie 45W.

Pewnego dnia chciałbym, aby to faktycznie działało. Ładowałby się z prędkością do ~35W, aczkolwiek głównie na początku cyklu ładowania i nie na długo.

Posiada również port typu A, który poradzi sobie ze wszystkim, co zostanie na niego rzucone.

Design & Build Quality

W przypadku Storm2 i Storm2 Slim z pewnością chodzi o wygląd, biorąc pod uwagę ich design. Dlatego też, równie dobrze, oba akcesoria dostarczane są z własnymi małymi torbami ze sznurkiem.

Zazwyczaj nie jestem skłonny do korzystania z takich dodatków, chociaż musiałbym zrobić wyjątek w noszeniu któregoś z powerbanków, aby zapobiec otarciom i śladom na przezroczystym poliwęglanie - w końcu ich zaletą jest to, że są przezroczyste.

Martwię się również o ich odbarwienie z czasem. O dziwo, w przypadku Storm2 Slim dzieje się to dość wcześnie: po obu stronach górnej powierzchni pojawiły się delikatne mleczne smugi, których nie mogę się pozbyć.

Wydaje się, że są one na wewnętrznej stronie plastiku i nie jestem pewien, jak się uformowały - zewnętrzny plastik wciąż wydaje się całkowicie szczelny - choć regularne zmiany temperatury wewnętrznej mogły nie pomóc. Z drugiej strony, Storm2 nie zdobył jeszcze żadnego zauważalnego znaku.

Retro 35W GaN Charger

Do egzemplarzy recenzenckich dołączono zabawne jajko wielkanocne: cegłę zasilającą! Może to nie brzmi zbyt dobrze, ale ten egzemplarz został uformowany tak, by wyglądał jak oldschoolowy PC, z gniazdem na napęd dyskietek i wszystkim innym.

Jest on wykończony w autentycznie wyglądającym kolorze off-gray, a nawet jego lampka kontrolna jest przebrana za "wyświetlacz". Shargeek włożył wiele wysiłku, aby uczynić go zabawnym dla wszystkich, zwłaszcza dzięki adapterom wieloregionalnym dla skierowanych w dół (w stosunku do formy) wtyków kompatybilnych z USA, które są dostarczane w pudełku.

Jest to jednak również potencjalna wada dla osób z Republiki Irlandii lub Wielkiej Brytanii: z założonym adapterem jest on skierowany tylko w jedną stronę, więc po podłączeniu go do niemal niezmiennie ściennego gniazdka, cóż...

...tak.
...tak.

Dlatego potrzebuje gniazda lub adaptera skierowanego do góry, aby jak najlepiej wykorzystać go i jego szczęśliwą, małą, klasyczną twarz emoji. Znajduje się ona na "ekranie", który można spersonalizować za pomocą naklejek, które Shargeek dołącza do pudełka (mnie z jakiegoś powodu najbardziej ciągnie ostatnio do pandy).

Jednak na tę uwagę, w jego pudełku nie ma miejsca na kabel, przypuszczalnie dlatego, że może on być dołączony do Storm2 Slim.
Jeśli chodzi o jego funkcję, to dostarcza on energii do różnych urządzeń kompatybilnych z jego portem typu-C (znajdującym się na górze "monitora") i jego profilami ładowania.

Zgodnie z tym, osiąga standardowe wyniki z S22 Ultra, iPhone 13 Pro i różnymi akcesoriami, zmieniając kolory "wyświetlacza" zgodnie z jego instrukcjami, bez uzyskania nawet lekko gorącego.

Conclusion

Ogólnie rzecz biorąc, jestem całkiem zadowolony z używania banków energii Storm2. Stwierdziłem, że osiągają wyniki porównywalne do innymi Testowałem je z podobnymi specyfikacjami, jeśli chodzi o szybkość i czas ładowania urządzeń, które zwykle używam. Z drugiej strony, wciąż martwi mnie ich potencjał do uszkodzeń kosmetycznych i chciałbym, aby odczyty na wyświetlaczu były nieco bardziej dokładne.

Inne banki energii mają jednak więcej portów, co jest szczególną wadą wariantu Slim. Sprzedawany port DC jako zapasowy byłby bardziej przydatny, gdyby Storm2 był dostarczany z kompatybilnymi kablami, szczerze mówiąc.

Poza tym, seria Storm2 jest prawdopodobnie lepsza w podróży niż cięższy i bardziej metalowy Chargeasap Flash Pronawet większy Storm2 bije go pod względem wymiarów i wagi, mimo że ma taką samą pojemność znamionową.

Jedyny inny poważny minus wynika z niepokojących dźwięków, jakie Storm2 potrafi wydawać: Jestem teraz nieco bardziej ostrożny, jeśli chodzi o używanie go z urządzeniami o wysokim napięciu. Z drugiej strony, w jego przypadku łatwiej byłoby dostrzec początek poważnej awarii baterii lub niestabilności.

Ogólnie rzecz biorąc, chętnie podróżowałbym z każdym z powerbanków Storm2 (o ile miałbym pod ręką ich własne kable), choć Slim jest oczywiście reklamowany jako bardziej przenośny - nie byłem jednak w stanie przetestować ich rzekomej zdolności do przedostania się przez lotnisko. Jeśli chcecie spróbować z nimi latać, są dostępne na shargeek.com lub Amazon za US$199 do $229 obecnie.

Jeśli chodzi o ładowarkę GaN 35W, to może ona być najlepsza dla tych, którzy szukają czegoś, co może być zabawką na biurku, jak również akcesorium zasilającym - zwłaszcza, że wystartowała w cenie 59,99 USD. Potem znowu, I do appreciate that it never seems to overheat and acts to compensate for my non-existent iPhone charger.

Również, z adapterami, mógłbym wyobrazić sobie podróżowanie z nim (zakładając, że nie muszę tego robić z laptopem). Niestety jednak, w obliczu nowej alternatywy 67W trudno mi ją polecić.

Disclaimer: Autor niniejszej recenzji otrzymał ten produkt od firmy Shargeek bezpłatnie w celu przeprowadzenia testów

Źródło(-a)


Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja praktyczna Shargeka Storm2 i Storm2 Slim
Deirdre O'Donnell, 2022-12-21 (Update: 2022-12-21)