Notebookcheck Logo

PotatoP: System o niskiej mocy pokazuje możliwości laptopa z wieloletnią żywotnością baterii

PotatoP oferuje praktycznie nieograniczoną żywotność baterii dzięki ogniwu słonecznemu i energooszczędnemu sprzętowi. (Źródło obrazu: Andreas Eriksen)
PotatoP oferuje praktycznie nieograniczoną żywotność baterii dzięki ogniwu słonecznemu i energooszczędnemu sprzętowi. (Źródło obrazu: Andreas Eriksen)
PotatoP jest urządzeniem skoncentrowanym na maksymalizacji żywotności baterii. Zaprojektowany dla małych projektów programistycznych, PotatoP ma zapewnić do 2 lat pracy na baterii 12,000 mAh i ogniwie słonecznym.
ARM Laptop / Notebook

Hobbysta Andreas Eriksen zaprojektował laptopa, którego żywotność baterii można mierzyć w latach, a nie godzinach. Urządzenie o nazwie PotatoP jest inspirowane innymi urządzeniami o małej mocy, takimi jak Lisp Badge i Lisperati 1000. Prawdopodobnie PotatoP wygląda bardziej jak ten drugi niż pierwszy, choć ma pionowo zorientowany wyświetlacz i większą klawiaturę.

A SparkFun RedBoard Artemis ATP jest sercem PotatoP, który zawiera mikrokontroler ARM Cortex-m4F, 1 MB pamięci flash i 384 KB pamięci RAM. Eriksen połączył płytkę o niewielkiej mocy z 4,4-calowym wyświetlaczem MIP, który pracuje w rozdzielczości 340 x 320 pikseli i prawie nie zużywa energii. Dla odniesienia, Garmin używa wyświetlaczy MIP w swoich smartwatchach, aby osiągnąć doskonałe czasy pracy na baterii, wyłączając Forerunner 265 i Forerunner 965.

Osobno, PotatoP posiada kartę microSD do przechowywania danych i baterię 12,000 mAh do podtrzymywania zasilania swoich komponentów. Gwiazdą programu jest jednak jego ogniwo słoneczne, które zapewnia praktycznie nieograniczone wycieczki z dala od ładowarki. Nic dziwnego, że Pixel 6a jest w stanie wykonywać tylko proste zadania, takie jak edycja tekstu i granie w gry takie jak Snake.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > PotatoP: System o niskiej mocy pokazuje możliwości laptopa z wieloletnią żywotnością baterii
Alex Alderson, 2023-03-16 (Update: 2023-03-16)