Notebookcheck Logo

GoRetroid prezentuje Retroid Pocket Flip, konsolę do gier inspirowaną Nintendo DS

Retroid Pocket Flip to nadchodząca konsola typu clamshell handheld. (Wszystkie zdjęcia przez GoRetroid)
Retroid Pocket Flip to nadchodząca konsola typu clamshell handheld. (Wszystkie zdjęcia przez GoRetroid)
Retroid Pocket, który jest znany z popularnej rodziny przenośnych konsol do gier, zaprezentował nowy handheld, który czerpie inspirację z Nintendo DS. Retroid Pocket Flip to handheld typu clamshell, który będzie dostępny w różnych kolorach, choć specyfikacja nie jest obecnie znana.
Gaming Gadget

Ręczne konsole do gier eksplodowały w popularności w ciągu ostatniego roku, prowadzony przez takich jak Valve's Steam Deck i mnóstwo retro-konsol skupionych ręcznych konsol. Jednym z największych graczy na tym rynku jest GoRetroid, zespół za Retroid Pocket rodziny handhelds. GoRetroid w tym tygodniu ujawnił ich następny handheld, ale jego projekt zapożycza się mocno od jednego z najbardziej popularnych handheldów wszech czasów.

Retroid Pocket Flip to konsola typu clamshell. Wygląda uderzająco podobnie do DS Lite firmy Nintendobez dolnego ekranu Nintendo. Pocket Flip ma bardzo podobne rozmiary do DS Lite, mierząc 139 x 82 x 25,4 mm. To sprawia, że jest nieco gruby i być może nieco trudny do kieszeni.

Grubość jest w dużej mierze spowodowana przyciskami spustowymi umieszczonymi z tyłu urządzenia. Mówiąc o przyciskach, Pocket Flip jako standardowy zestaw przycisków, w tym pad kierunkowy, cztery przyciski twarzowe (układ ABXY), dwa środkowe (przypuszczalnie przyciski menu lub start/select) oraz dwa płaskie joysticki. Do tego dochodzą dwa przyciski naramienne (L1 i R1), wspomniane wcześniej spusty (L2 i R2) oraz dwa malutkie przyciski z tyłu oznaczone jako "L3" i "R3".

Joysticki w handheldzie wyglądają na montowane powierzchniowo, a nie wpuszczane, co sugeruje, że będą funkcjonować podobnie jak joystick slider w Nintendo 3DS.

Wejścia/wyjścia obejmują port USB-C, port micro-HDMI oraz gniazdo słuchawkowe. Pocket Flip będzie obsługiwał karty microSD.

Inne specyfikacje są obecnie nieznane. GoRetroid stwierdził, że ogłosi sprzęt urządzenia jeszcze w tym tygodniu. Przypuszczalnie będzie on na równi lub nieco lepszy od Retroid Pocket 3+, który mógł emulować większość Gry Gamecube i niektóre lżejsze PlayStation 2 tytuły. Jednak to tylko spekulacje; nie będziemy mieli dobrego przypuszczenia na temat jego zdolności do gier, dopóki nie dowiemy się, co działa pod tą powłoką.

Retroid Pocket Flip będzie dostępny w pięciu kolorach: Sport Red, Black, "16Bit US" (który nosi schemat kolorów podobny do tego z Ameryki Północnej Super Nintendo), Indigo (który wygląda jak ten sam fiolet jak Gamecube) i Watermelon (przezroczysty czerwony).

Nie ma jeszcze informacji o dacie premiery.

Kup retro konsolę do gier Anbernic RG353M na Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > GoRetroid prezentuje Retroid Pocket Flip, konsolę do gier inspirowaną Nintendo DS
Sam Medley, 2023-03-16 (Update: 2023-03-16)