Aby zapobiec wyrzucaniu kończących na wysypiskach śmieci z powodu zepsutej części lub brakującego akcesorium, firma Philips ogłosiła "Fixables", otwartą platformę dostępu, na której właściciele jej osobistych produktów zdrowotnych mogą pobrać plik do wydrukowania dla zepsutej lub brakującej części, a następnie użyć drukarki 3D aby ją wydrukować.
Plan zakłada, że Fixables będzie zawierać kolekcję części do wydrukowania 3D dla produktów Philips. W chwili pisania tego tekstu, strona Fixables zawiera tylko jedną część, którą jest grzebień 1-3 mm do Philips OneBlade. Strona z materiałami do druku dla danej części zawiera kluczowe informacje potrzebne do jej wydrukowania, takie jak czas trwania wydruku; materiał, którego należy użyć - w tym przypadku PLA; oraz wysokość warstwy. Strona pokazuje również sylwetki dwóch nadchodzących części - grzebienia 7-24 mm i grzebienia 3-15 mm do maszynki do strzyżenia Philips.
Philips twierdzi, że będzie również akceptować prośby użytkowników o części, których potrzebują, ale nie zostały jeszcze przesłane. Części drukowane w 3D nie zastąpią jednak części oryginalnych. Biorąc pod uwagę, że wielu klientów narzekało na koszt uzyskania oryginalnej części i czas oczekiwania na jej dostarczenie, można się spodziewać, że spora liczba osób zdecyduje się na drukowanie części w 3D.
Philips Fixables zadebiutował najpierw w Czechach, a to dlatego, że jego partner w projekcie, Pura Research, ma siedzibę w Czechach. Pura Research to firma znana z opracowywania rozwiązań w zakresie druku 3D. Projekt jest obecnie w fazie pilotażowej, a Philips twierdzi, że jeśli odniesie sukces, zostanie rozszerzony na inne kraje. Zaprasza również osoby zajmujące się naprawami i entuzjastów druku 3D do pomocy w projekcie.