Notebookcheck Logo

CheckMag | Odmowa Samsunga wprowadzenia Galaxy Fit 3 na rynek amerykański to stracona szansa

Galaxy Fit 3 to najnowszy monitor fitness firmy Samsung i tańsza alternatywa dla smartwatcha Galaxy Watch. (Źródło zdjęcia: Samsung)
Galaxy Fit 3 to najnowszy monitor fitness firmy Samsung i tańsza alternatywa dla smartwatcha Galaxy Watch. (Źródło zdjęcia: Samsung)
Galaxy Fit 3 nie będzie oficjalnie dostępny na wielu kluczowych rynkach, a Samsung może zostawiać pieniądze na stole, szczególnie w USA, przez tę kiepską decyzję.
Opinion / Kommentar Wearable Smartwatch
Opinion by Habeeb Onawole
Views, thoughts, and opinions expressed in the text belong solely to the author.

Prawie cztery lata po wprowadzeniu na rynek Galaxy Fit 2, Samsung ogłosił model Galaxy Fit 3 jako najnowszą iterację linii monitorów fitness Galaxy Fit. Nowy monitor fitness ma odnowiony wygląd, który powinien być znany każdemu, kto obserwował rynek monitorów fitness w ciągu ostatnich kilku lat.

Tak ekscytujący jak Galaxy Fit 3, Samsung podjął zaskakującą decyzję, aby nie sprzedawać go na głównych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, a także w kilku krajach europejskich. Nie podano żadnego powodu tej decyzji i podczas gdy ci w Wielkiej Brytanii i na innych rynkach w Europie mają alternatywy, takie jak Smart Band 8, Smart Band 8 Active i Smart Band 8 Pro Xiaomi, a także Huawei Watch Fit 2, tak nie jest w przypadku USA, dlatego wykluczenie go jest straconą szansą.

Dla tych w USA, którzy chcą monitor fitness, najlepszymi opcjami są modele Amazfit, Google Fitbit i Garmin. Oczywiście można również kupić Xiaomi Smart Band 8 od zewnętrznego dostawcy, ponieważ Xiaomi nie sprzedaje oficjalnie swoich produktów w USA. Biorąc pod uwagę popularność Samsunga, Galaxy Fit 3 byłby mile widzianym dodatkiem. Jest nie tylko tańszy niż konkurencyjne urządzenia do monitorowania kondycji, takie jak Fitbit Charge 6(obecnie 139 USD na Amazon) i Garmin Vívosmart 5(obecnie 150 USD na Amazon), ale bycie oficjalnie dostępnym od Samsunga i jego oficjalnych partnerów w porównaniu do trackerów fitness od Xiaomi i Huawei uczyniłoby go bardziej atrakcyjnym.

Galaxy Fit 3 ma większy wyświetlacz i dłuższą żywotność baterii niż Fitbit Charge 6 i Garmin Vivosmart 5. (Źródło: Samsung, Fitbit, Garmin - edytowane)
Galaxy Fit 3 ma większy wyświetlacz i dłuższą żywotność baterii niż Fitbit Charge 6 i Garmin Vivosmart 5. (Źródło: Samsung, Fitbit, Garmin - edytowane)

Ponadto udostępnienie Galaxy Fit 3 w USA zapewniłoby fanom Samsunga bardziej przystępną cenowo alternatywę dla wysokiej klasy serii Galaxy Watch. Podczas gdy Samsung może nie chcieć kanibalizować sprzedaży serii Galaxy Watch poprzez zapewnienie tańszej alternatywy, z drugiej strony ci, którzy kupią Galaxy Fit 3 mogą być skłonni do uaktualnienia do Galaxy Watch w przyszłości, gdy będą mogli sobie na to pozwolić, pod warunkiem, że nie stracą swoich danych zdrowotnych. Samsung mógłby również zwiększyć sprzedaż nowego monitora fitness, dołączając go do nowych smartfonów ze średniej półki Galaxy z serii A, takich jak Galaxy A35 i Galaxy A55.

Nie jest jeszcze za późno, aby Samsung wycofał swoją decyzję o nie wprowadzaniu na rynek Galaxy Fit 3 w USA, ponieważ jest miejsce na niedrogi monitor fitness od renomowanej marki. Kosztuje mniej niż jego najwięksi rywale, Fitbit Charge 6 i Garmin Vivosmart 5, a nawet ma dłuższą żywotność baterii.

Chociaż Samsung może nie zdecydować się na oficjalne uruchomienie Galaxy Fit 3 w USA, sprzedawca umieścił go na liście Amazon w obniżonej cenie 65 USD.

Źródło(a)

Samsung, Fitbit, Garmin

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Odmowa Samsunga wprowadzenia Galaxy Fit 3 na rynek amerykański to stracona szansa
Habeeb Onawole, 2024-04- 4 (Update: 2024-04- 4)