Notebookcheck Logo

Nvidia Geforce Experience do aktualizacji

Oprogramowanie Geforce Experience okazało się mało bezpieczne i firma Nvidia je właśnie poprawiła.

Krótko po wpadce firmy Asus zakończonej aktualizacją oprogramowania Live Update podobna sytuacja wystąpiła w przypadku firmy Nvidia. W sumie podobieństw jest wiele, bo program Geforce Experience pełni taką samą rolę (m.in. sprawdza, czy są dostępne nowe sterowniki i je aktualizuje).

Tytułowy problem dotyczy jedynie systemu operacyjnego Windows. Użytkownicy Linuksa mogą spać spokojnie.

Uczulam, że chodzi o wszystkie wydania oprogramowania Nvidia Geforce Experience (starsze, niż 3.18; problem zaistniał w 2013 roku z chwilą powstania tego narzędzia). Warto więc sięgnąć po to najnowsze, bo wszelkie wcześniej zainstalowane może zostać zaatakowane (tu też zachodzi podobieństwo do tego, co działo się z oprogramowaniem firmy Asus, więc to może być akcja wzajemnie zainspirowana).

O ile ktoś jest bardzo dociekliwy, to o problemie można przeczytać, wyszukując oznaczenie CVE‑2019‑5674. Aby z zewnątrz można było uzyskać dostęp do komputera, w Geforce Experience musi być włączona funkcja ShadowPlay, NvContainer lub GameStream. Oczywiście nigdy nic nie wiadomo i lepiej dmuchać na zimne, czyli i tak zainstalować nowszą wersję.

Źródło: OC3D

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 03 > Nvidia Geforce Experience do aktualizacji
Sylwester Cyba, 2019-03-27 (Update: 2019-03-27)