Notebookcheck Logo

Asus Live Update 3.6.8

W firmie Asus zareagowano na doniesienia o atakach hakerskich na laptopy i komputery stacjonarne tej marki.

Oprogramowanie Asus Live Update jest dobrze znane w świecie entuzjastów komputerów. Służy do sprawdzania dostępności aktualizacji i ich instalacji (sterowniki, firmware, itp.). Jednym słowem, w istotny sposób ingeruje w działanie systemu operacyjnego.

Wczoraj było głośno o tym, że słabość oprogramowania Live Update wykorzystano do ataku na komputery marki Asus. Mówiło się nawet o milionie laptopów i blaszaków. Co za tym idzie, cała sensacja nie mogła zostać zignorowana przez tajwańskiego producenta, czyli firmę Asus.

W ramach reakcji na doniesienia prasowe a przede wszystkim zagrożenie dla użytkowników komputerów wydano poprawione oprogramowanie Asus Live Update w wersji 3.6.8. Wbudowano w nie kilka mechanizmów sprawdzających, które mają istotnie zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z tej aplikacji (sprawdza, czy pobierane są właściwe pliki i czy aby na pewno z serwerów firmy Asus).

O ile ktoś chce sprawdzić stan swojego komputera, udostępniono także małe narzędzie sprawdzające, czy został on zainfekowany (w sensie: czy program Asus Live Update został zaatakowany lub wymaga aktualizacji). Nazywa się ono ASUSDiagnosticTool a na serwerach firmy Asus występuje w formie spakowanego pliku (ASDT_v1.0.1.0.zip).

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2019-03-27 (Update: 2019-03-27)