Notebookcheck Logo

Nowy panel Samsunga jest pierwszym na świecie ze zintegrowanymi czujnikami dotyku i tętna

Wyświetlacz Samsung Sensor OLED w akcji. (Źródło: Samsung Display)
Wyświetlacz Samsung Sensor OLED w akcji. (Źródło: Samsung Display)
Samsung Display ujawnił nowy wyświetlacz OLED, który zawiera zintegrowaną technologię czujników wbudowaną w sam panel. Panel może uwierzytelniać się za pomocą odcisku palca, ale także mierzyć tętno, ciśnienie krwi i poziom stresu.
Android Apple Smartphone Smartwatch Touchscreen

Samsung Display na stronie zaprezentował przełomowy panel wyświetlacza, który nazywa Sensor OLED Display. Wykorzystuje on zintegrowaną technologię wykrywania zdolną do identyfikowania odcisków palców na ekranie i monitorowania zdrowia układu sercowo-naczyniowego. To odróżnia go od konwencjonalnych czujników linii papilarnych, które są zwykle dołączane jako oddzielne moduły pod panelem OLED. Samsung Display osadził organiczną fotodiodę (OPD), czujnik światła, bezpośrednio w samym panelu podczas procesu, w którym integruje organiczne elementy OLED podczas produkcji.

Integracja OPD w panelu pozwala na wykrywanie odcisków palców i odczytów ciśnienia krwi na całym ekranie. Pozwala to również użytkownikom na elastyczne dostosowywanie obszaru rozpoznawania zgodnie z ich preferencjami, dzięki czemu nie są oni zmuszeni do używania tylko jednej części wyświetlacza do uwierzytelniania biometrycznego.

Oprócz rozpoznawania odcisków palców, wbudowany panel OPD może mierzyć tętno, ciśnienie krwi i poziom stresu użytkownika za jednym dotknięciem palca. Odbywa się to poprzez wykorzystanie właściwości odblaskowych światła OLED, które różnią się w zależności od skurczu i rozluźnienia naczyń krwionośnych w palcu, OPD przechwytuje powracające światło i przekształca je w cenne informacje zdrowotne. Umożliwia to wyświetlaczowi Sensor OLED wgląd w różne parametry życiowe.

Samsung nie podał jeszcze harmonogramu, kiedy możemy zobaczyć wprowadzenie tej technologii w jednym lub kilku swoich urządzeniach, ale otwiera kilka bardzo interesujących ścieżek, aby jeszcze łatwiej śledzić stan zdrowia i związane z nim parametry życiowe bez konieczności szukania specjalistycznego sprzętu.

Zakup Samsung Galaxy S23 Ultra odblokowany za jedyne 999,99 USD w Amazon.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Nowy panel Samsunga jest pierwszym na świecie ze zintegrowanymi czujnikami dotyku i tętna
Sanjiv Sathiah, 2023-05-26 (Update: 2023-05-26)