Nowy monitor do gier AOC jest wyposażony w 5-warstwowy wyświetlacz tandemowy QD-OLED o imponującej jasności szczytowej 1300 nitów

Firma AOC zaprezentowała kolejny monitor do gier z marką Agon Pro, nazwany AGP346UCSD. Jak sugeruje niezbyt wyszukana nazwa, monitor jest następcą modelu AG346UCDi oferuje znaczący zestaw ekscytujących ulepszeń.
AOC Agon Pro: Nowy monitor do gier 360 Hz z pięciowarstwowym tandemowym panelem OLED
Podobnie jak jego poprzednik, nowy Agon Pro również może pochwalić się 34-calowym wyświetlaczem QD-OLED o krzywiźnie 1800R. Rozdzielczość jest również taka sama i wynosi 3440 x 1440 pikseli. Pod maską znajdują się jednak znaczące ulepszenia. Zastosowano pięciowarstwowy tandemowy panel OLED o szczytowej jasności wynoszącej aż 1300 nitów w małych obszarach, co zapewnia doskonałe wrażenia HDR. Jest to wyraźny krok naprzód w porównaniu do poprzednika.
Częstotliwość odświeżania została również zwiększona do imponujących 360 Hz z 175 Hz. Układ subpikseli V-Stripe znacznie pomoże w czytelności tekstu, która wcześniej była raczej słaba na QD-OLED ze względu na zauważalne frędzle. Nie trzeba dodawać, że wszystkie charakterystyczne zalety paneli OLED powinny być obecne, takie jak niemal natychmiastowy czas reakcji, prawdziwa czerń i świetne odwzorowanie kolorów.

Mówiąc o kolorach, AOC twierdzi, że pokrycie gam kolorów DCI-P3 i Adobe RGB wynosi odpowiednio 99% i 97%, a ΔE jest mniejsze niż 1. Jeśli te twierdzenia się utrzymają, monitor powinien być również doskonały do pracy wrażliwej na kolory. W ofercie znajduje się również bogaty zestaw portów, na który składają się następujące elementy:
- Podwójne HDMI 2.1, DisplayPort 2.1
- Potrójne USB 3.2 typu A
- USB Type-C z trybem DP alt, 15W PD
Wbudowane głośniki są również dostępne, a dołączona podstawka umożliwia regulację nachylenia, obrotu i wysokości. Ponieważ jest to monitor ultraszeroki, regulacja obrotu nie jest zaskakująca.
Ceny i szczegóły dostępności są niejasne w chwili pisania tego tekstu. Osoby, które potrzebują wcześniej ultraszerokiego monitora do gier 1440p, mogą sprawdzić coś takiego jak LG UltraGear 34GX900A-B, obecnie dostępny za 745 USD na Amazon.













