Firma Epson ogłosiła na stronie https://press.epson.eu/en_GB/newsroom/epson-s-projectors-now-compatible-with-apple-airplay-2-and-apple-homekit2/ że wprowadziła Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit do wielu swoich projektorów 2025. Firma stwierdziła, że posunięcie to "odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na łatwe przesyłanie strumieniowe", czy to w środowisku biznesowym, szkolnym czy domowym.
Według Epson, Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit są fabrycznie zainstalowane w kwalifikujących się modelach. Należą do nich projektory z serii PowerLite EB-L6, EB-L7 i EB-L8, zaprezentowane na targach ISE 2025. Są to modele laserowe ze stałym obiektywem o rozdzielczości WUXGA i jasności do 8000 lumenów. Inne modele obejmują EB-994F, EB-FH54 i EB-L690SU, z których wszystkie są bardziej przystępnymi cenowo opcjami do użytku biznesowego lub edukacyjnego. Pełną listę obsługiwanych modeli znajdą Państwo poniżej.
Apple AirPlay 2 został wydany w 2018 roku jako funkcja, która pozwala użytkownikom iPhone'a, iPada lub Maca na bezprzewodowe udostępnianie treści podłączonemu urządzeniu. Wideo, audio i zdjęcia mogą być udostępniane z różnych aplikacji lub Safari. Apple HomeKit to platforma inteligentnego domu marki, umożliwiająca podłączenie różnych inteligentnych urządzeń. Użytkownicy będą mogli sterować tymi projektorami Epson za pośrednictwem aplikacji Apple Home lub poleceń głosowych Siri.
- EB-994F
- EB-FH18
- EB-FH54
- EB-L690SU
- EB-L690U
- EB-L695SU
- EB-L790SU
- EB-L790U
- EB-L795SE
- EB-L890E
- EB-L890U
- EB-L895U