Nitecore AP01: Pompka powietrza USB-C o wadze 22 g i ciśnieniu 2,8 kPa

Nitecore zaprezentowała pompkę powietrza AP01 która jest zasilana przez USB Type-C. Ważący zaledwie 22 gramy AP01 jest lżejszy i mniejszy niż 23-gramowy AP05C, który obecnie kosztuje około 54,95 USD $54.95. Mierząc 41 mm długości i 31 mm średnicy, pompka AP01 jest znacznie mniejsza niż starszy model, który mierzy odpowiednio 77 mm i 26 mm. Dzięki temu AP01 jest wystarczająco mała, aby nosić ją w kieszeni lub schować w małej torbie na akcesoria.
Ponadto ciśnienie pompowania nieznacznie wzrosło z 2,7 kPa do 2,8 kPa. AP01 może przepompować 220 litrów powietrza na minutę, co stanowi niewielką poprawę w stosunku do 200 litrów na minutę w AP05C. Nowy model nie jest jednak następcą, na co wskazują numery produktów. Zamiast tego wydaje się być dodatkową opcją w zakresie pomp powietrza.
Warto zauważyć, że AP01 nie ma własnej baterii i jest zasilana bezpośrednio przez power bank. W związku z tym niższa waga i nieco wyższa wydajność odbywają się kosztem zintegrowanej baterii oferowanej przez inny model. Zgodnie ze specyfikacją techniczną https://www.nitecore.com/product/ap01pompa powietrza może być używana przez maksymalnie 15 minut, zanim wymagana będzie przerwa.
W połączeniu z bankiem energii NB10000 firmy Nitecore, całkowity czas pracy wynosi około trzech godzin. Nitecore twierdzi również, że pompa może wytrzymać upadki z wysokości do 2 metrów. W zestawie znajduje się pięć adapterów, umożliwiających nadmuchiwanie i opróżnianie różnych przedmiotów. Nitecore nie ogłosił jeszcze ceny nowego modelu AP01.






