Notebookcheck

Mniej laptopów w produkcji?

Podtrzymano konserwatywne prognozy dla rynku laptopów.
Sylwester Cyba,

W centrum światowej produkcji laptopów, na Tajwanie, mówi się głośno o ograniczeniu produkcji laptopów. W tym sensie, że tarcia między Chinami a USA prowadzą do mniejszego, niż zwykle, zainteresowania wśród zamawiających, by zlecić ich produkcję (komputerów przenośnych na Tajwanie i w Chinach przez podmioty z USA i Europy). Problem bierze się z tego, że takie kontraktowanie wytwarzania wymaga zadeklarowania potrzeb trzy miesiące wcześniej (procesory i karty grafiki też się zamawia z takim wyprzedzeniem). Innymi słowy, niepewna przyszłość wymusza ostrożne składanie zamówień (przez vendorów u wytwórców typu ODM/OEM).

Podobnie ma się sprawa na innych rynkach. O pamięci NAND i DDR pisałem wiele razy i nie jest lepiej (za niskie ceny, by dalej inwestować). Na rynku smartfonów od dłuższego czasu mowa jest o nasyceniu (koreańskie firmy Samsung i LG mają z tym duży problem). Rynek produktów dla centrów danych wyhamował (był kołem napędowym m.in. dla firmy Intel).

W czerwcu 2019 roku wytwórcy laptopów z Tajwanu odnotowali wzrost przychodów. Prognoza na III kw. 2019 jet jednak taka, że w najlepszym razie uda się utrzymać dostawy z ubiegłego roku (rok do roku sprzeda się tyle samo komputerów przenośnych).

Źródło: DigiTimes

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 07 > Mniej laptopów w produkcji?
Sylwester Cyba, 2019-07-10 (Update: 2019-07-10)