Notebookcheck Logo

Microsoft: współpraca z ITRI z Tajwanu

Firma Microsoft posiłkuje się pomocą specjalistów z Tajwanu.

Wyjawiono, że faktem jest współpraca między finansowanym ze środków publicznych ITRI (Industrial Technology Research Institute) z Tajwanu a firmą Microsoft. Ukierunkowana jest na badania nad układami scalonymi wyspecjalizowanymi w przetwarzaniu obliczeń na potrzeby AI. W dalszej perspektywie efekty wspomnianego R&D (badania i rozwój) mają się przełożyć na udoskonalenie oprogramowania w ramach Azure Sphere (konkretnie chodzi o bezpieczeństwo rozwiązań IoT, czyli internetu dla pomniejszych urządzeń, jak lodówka czy pralka; wcześniej firma Microsoft przyczyniła się do opracowania scalaka o nazwie MediaTek MT3620 do takich właśnie zastosowań).

Na Tajwanie zawiązano inicjatywę AI-on-Chip Taiwan Alliance ds. rozwoju procesorów wyspecjalizowanych w AI (sztuczna inteligencja) a firma Microsoft jest członkiem tego stowarzyszenia. A więc tytułowa inicjatywa nie jest pierwszą w tej części świata (w końcu chodzi o światowe centrum wytwarzania półprzewodników i szeroko rozumianej elektroniki).

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 09 > Microsoft: współpraca z ITRI z Tajwanu
Sylwester Cyba, 2019-09- 9 (Update: 2019-09- 9)