Notebookcheck Logo

Microsoft Surface Pro X

Surface Pro X
Surface Pro X
Kolejna nowość firmy Microsoft to Surface Pro X.

Komputer o nazwie Surface Pro X (13") firmy Microsoft to nie nowość rynkowa jak każda inna. Myślę w tym momencie o zastosowaniu procesora Microsoft SQ1 (ARM, moc obliczeniowa dwóch teraflopów). Co za tym idzie, spełniły się zapowiedzi, że i ten producent dołączy do grona graczy z własnymi procesorami w ofercie.

Tytułowy sprzęt będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 10. Trzeba go traktować jako tablet a po dołączeniu podstawki Type Cover - jako laptop typu 2 w 1. Elementem zestawu jest też pióro cyfrowe Surface Slim Pen (nowość).

Co ma przekonać potencjalnych nabywców? Choćby czas pracy na akumulatorze sięgający 13 godzin. Do tego pomniejsze atrakcje, jak szybkie ładowanie czy modem LTE. Na liście złączy znajdziemy gniazda USB-C i port Surface Connect. Ma być też łatwo wymienić dysk twardy.

Masa Surface Pro X to ok. 760 g i zależna jest od zamówionej konfiguracji oraz podłączonych akcesoriów (klawiatura robi różnicę).

Surface Pro X będzie można kupić począwszy od listopada 2019 roku. Najtańszy ma kosztować 999 USD a po dołożeniu klawiatury (139 USD) i pióra (145 USD) odpowiednio więcej.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2019-10- 4 (Update: 2019-10- 4)