Notebookcheck Logo

Micron: Octa-Level Cell NAND w 2019

Firma Micron jest w trakcie przygotowań do wytwarzania pamięci OLC (Octa-Level Cell NAND).

Jak nic na naszych oczach dzieje się historia, bo OLC (Octa-Level Cell NAND) to nowy termin w branży komputerowej. Wcześniej nikt nie wspominał o tej pamięci. Mógł co najwyżej myśleć o niej jako naturalnym rozwinięciu QLC NAND gdzieś w odległej przyszłości.

Pamięć Octa-Level Cell NAND jest tak dużą nowością, że póki co niewiele o niej wiadomo. Może tyle, że zapewni znaczny skok, jeśli idzie o dostępną pojemność dysków SSD (8 bitów na komórkę, czyli jeden bajt). Co do reszty, czyli osiągów i żywotności, to za wcześnie jest, by o tym mówić. Będzie trzeba zaczekać na gotowe produkty z możliwością zakupu w sklepie komputerowym.

Wrócę do tematu, kiedy przedstawiciele firmy Micron przedstawią konkrety związane z OLC NAND. Nie podlega wątpliwości fakt, że jest to szansa dla tego amerykańskiego producenta na swoiste rynkowe pięć minut i ściągnięcie uwagi potencjalnych nabywców nośników pamięci (chodzi o przewagę podażową i możliwość dyktowania cen, bo przez jakiś czas nie będzie konkurencji a dostępność będzie ograniczona).

Debiut rynkowy pamięci Octa-Level Cell NAND jest spodziewany w pierwszej połowie 2019 roku (do końca pierwszego lub drugiego kwartału).

Źródło: [H]ardOCP

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > Micron: Octa-Level Cell NAND w 2019
Sylwester Cyba, 2019-02- 9 (Update: 2019-02- 9)