Notebookcheck Logo

Micron 5210 ION SSD

QLC NAND
QLC NAND
Zrobiło się spokojnie po wysypie nowości związanych z targami Computex 2018 i można wrócić do informacji nt. dysku o nazwie Micron 5210 ION SSD.

O tym jeszcze nie pisałem a tytułowy dysk SSD firmy Micron jako pierwszy na rynku wykorzystuje pamięć QLC NAND (Quad Level Cell), która przewijała się w wielu innych tekstach z ostatnich dni (np. w tym o kontrolerach dysków SSD).

Taki dysk, Micron 5210 ION SSD, mieści się w obudowie 2,5" 7 mm. Jak wspomniałem wcześniej, najważniejsze w tym wszystkim jest zastosowanie pamięci typu QLC NAND, która zapewnia skok upakowania komórek o 33% na tle powszechnie stosowanej i znanej TLC NAND (dobrze widać to na załączonym obrazku).

Podkreślę, że producent ruszył już z dostawami tego nośnika danych do pierwszych z klientów. Gorsza informacja jest taka, że na początku znajdzie on miejsce w zastosowaniach profesjonalnych jak serwerownie. Z czasem można się spodziewać serii przeznaczonych na rynek konsumencki do stosowania m.in. w laptopach.

Pamięć Micron QLC NAND (3D NAND, 64-warstwy) przekłada się tu na pojemność dysku Micron 5210 ION SSD od 1,92 TB do 7,68 TB (w zależności od wariantu). To sprzęt do ciężkich zadań i obciążenia przez 24 godziny na dobę. Co za tym idzie, zaopatrzono go w rozwiązanie o nazwie Micron Flex Capacity, które pozwala wydłużyć żywotność dysku.

Dostępność z prawdziwego zdarzenia zostanie zapewniona jesienią 2018 roku.

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2018-06-11 (Update: 2018-06-11)