Notebookcheck

MacBook z procesorem ARM?

Rozkręcają się spekulacje odnośnie laptopów i stosowania w nich własnych procesorów przez firmę Apple.
Sylwester Cyba,

Od dłuższego czasu wiadomo, że firma Apple inwestuje duże pieniądze w procesory opracowywane we własnych biurach projektowych (aczkolwiek oparte o to, co wymyśliła firma Arm Holdings).

Właśnie można zaobserwować, że wspomniana wyżej historia wkracza w kolejny etap. Otóż z nieoficjalnych wypowiedzi pracowników firmy Intel wynika, że firma Apple wypuści laptop MacBook z procesorem ARM już na początku przyszłego roku (2020). W każdym razie nie będzie w nim procesora opracowanego i wyprodukowanego przez firmę Intel.

Taki MacBook z jednostką centralną ARM mógłby uruchamiać aplikacje stworzone pod system operacyjny iOS (bez potrzeby emulacji czy rekompilacji).

To, co wyżej, dobrze wpisuje się w dopiero co ogłoszony projekt Marzipan, który zakłada ujednolicenie aplikacji uruchamianych na smartfonach (iPhone), tabletach (iPad) i komputerach (Mac). Ograniczy to wysiłek wkładany przez twórców oprogramowania w to, by ich dzieło działało tak samo na sprzęcie różnego typu. Co ważne, ma to nastąpić do 2021 roku (wtedy ta sama aplikacja będzie adekwatna do zamieszczenia tak w App Store jak i w Mac App Store).

Źródło: MSPoweruser

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > MacBook z procesorem ARM?
Sylwester Cyba, 2019-02-22 (Update: 2019-02-22)