Notebookcheck Logo

MS: sprzęt z Windows 10 w abonamencie

Windows 10 za miesięczną opłatę? Niebawem może pojawić się taka możliwość jako alternatywa dla wnoszenia opłaty z góry.

W telegraficznym skrócie to chodzi o to sam,o co w usłudze firmy Google o nazwie Chrome Enterprise Grab and Go, która została przeze mnie opisana jakiś czas temu. Sprowadza się to do pobierania laptopów gotowych do pracy i wnoszenie opłaty miesięcznej za możliwość korzystania ze sprzętu i oprogramowania.

Tytułowa usługa, obsługiwana przez firmę Microsoft, ma się nazywać Microsoft Managed Desktop i w praktyce ma być to "Desktop as a Service" (opłata miesięczna w miejsce jednorazowej opłaty za licencję).

Pod tym kątem zmieniono usługę Office 365 (aby współgrała z nowym podejściem) a także zatrudniono ludzi (widać po ofertach pracy), którzy zajmą się wprowadzeniem nowego pomysłu w życie.

Przypominać to będzie nieco ofertę operatorów komórkowych, którzy żyją z łączenia swojej oferty telekomunikacyjnej ze sprzętem komputerowym. Przy czym tu mowa jest jeszcze o zawsze dostępnych aktualizacjach systemu Windows 10 (sprzęt wykorzystywany do pracy tego wymaga).

O ile usługa wejdzie do oferty, to powinna się przyczynić do przyśpieszenia adaptacji systemu Windows 10 w firmach i załagodzenia problemów związanych z migracją ze starszych wydań systemu Windows (po prostu zostanie zaoferowany abonament na stabilnie działający komputer).

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > MS: sprzęt z Windows 10 w abonamencie
Sylwester Cyba, 2018-07-28 (Update: 2018-07-28)