Notebookcheck

Chrome Enterprise Grab and Go

Grab and Go
Grab and Go
Ruszył program Chrome Enterprise Grab and Go skierowany dla biznesu.
Sylwester Cyba,

Firma Google ogłosiła program związany z udostępnianiem laptopów Chromebook, który sprowadza się do skrócenia czasu potrzebnego do zajęcia się produktywną pracą.

Inicjatywa Chrome Enterprise Grab and Go (dosłownie bierz i idź) opiera się o rozwiązania stosowane w firmie Google. W ciągu ostatniego roku odnotowano ok. 100 tys. pobrań sprzętu komputerowego na tytułowych zasadach (pracownicy Google na całym świecie).

Program skierowany do firm zewnętrznych opiera się o zryczałtowaną stawkę abonamentu wynoszącego 50 USD rocznie za jeden komputer z system operacyjnym Chrome OS.

Od strony praktycznej wygląda to jak na załączonym zdjęciu. Firma pobiera cały "kontener" laptopów gotowych do pracy i ten, kto potrzebuje nowy, ten pobiera kolejną sztukę i loguje się do systemu (oprogramowanie w Chrome OS w dużej mierze opiera się o oprogramowanie w chmurze).

Rozwiązanie to może sprawdzić się w sytuacjach awaryjnych - na czas usunięcia usterki czy w razie zgubienia podstawowego komputera do pracy.

Źródło: VentureBeat

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > Chrome Enterprise Grab and Go
Sylwester Cyba, 2018-07-19 (Update: 2018-07-19)