Notebookcheck Logo

M1 Pro: Wszechstronny i przenośny podwójny monitor z obsługą dotykową

Nowy monitor składa się z dwóch wyświetlaczy. (Źródło obrazu: Bsconn)
Nowy monitor składa się z dwóch wyświetlaczy. (Źródło obrazu: Bsconn)
M1 Pro to monitor zaprojektowany z myślą o przenośności. Składa się z dwóch oddzielnych wyświetlaczy, które mogą być używane w różnych pozycjach dzięki zawiasowi 360°. Obsługiwane jest wprowadzanie danych palcem.
Launch Monitor

M1 Pro to urządzenie dla cyfrowych nomadów, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni ekranowej podczas podróży. Składa się on z dwóch oddzielnych wyświetlaczy, z których każdy ma przekątną 16 cali i rozdzielczość 1 920 x 1 200. W zależności od zastosowania, powinno to skutkować znacznie zwiększoną produktywnością. Dwa indywidualne ekrany są połączone zawiasem, który powinien umożliwiać elastyczne pozycjonowanie. Umożliwia to ustawienie dwóch wyświetlaczy w poziomie - dolny ekran jest wtedy utrzymywany w pozycji za pomocą stojaka. Możliwe jest również pozycjonowanie w pionie, co może przynieść korzyści na przykład podczas pracy z dokumentami tekstowymi - konwencjonalne monitory również oferują tę opcję, znaną jako tryb pivot.

Dolny ekran nie tylko wyświetla obrazy, ale także przetwarza dane dotykowe. Sygnały obrazu są przesyłane do ekranów za pośrednictwem mini-HDMI lub USB-C, ale kabel USB jest wymagany do zasilania, przynajmniej w przypadku korzystania z połączenia HDMI. Zainstalowano dwa głośniki, które zapewniają dźwięk stereo bez konieczności stosowania zewnętrznego systemu dźwiękowego. Oba monitory same w sobie nie są przesadnie wydajne, obsługując jedynie częstotliwość odświeżania 60 Hz, a więc zostały zaprojektowane z myślą o ogólnym użytkowaniu, a nie grach wideo. Maksymalna jasność wynosi 250 cd/m², a współczynnik kontrastu 1200:1.

Cena M1 Pro wynosi 369,99 dolarów. Wysyłka jest bezpłatna dla klientów w USA. Opłaty importowe prawdopodobnie będą wliczone w cenę, ale może również zostać naliczona zryczałtowana opłata od firmy spedycyjnej odpowiedzialnej za odprawę celną.

Możliwa alternatywa: Proszę kupić przenośny monitor Eviciv na Amazon.

Dwa monitory mogą być używane w trybie pivot. (Źródło obrazu: Bsconn)
Dwa monitory mogą być używane w trybie pivot. (Źródło obrazu: Bsconn)
Dolny ekran może przetwarzać wejścia dotykowe. (Źródło obrazu: Bsconn)
Dolny ekran może przetwarzać wejścia dotykowe. (Źródło obrazu: Bsconn)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > M1 Pro: Wszechstronny i przenośny podwójny monitor z obsługą dotykową
Silvio Werner, 2024-07- 9 (Update: 2024-07- 9)