Notebookcheck Logo

Logitech zapowiada przegubową kamerę internetową Reach do streamingu, e-learningu i prezentacji

Logitech Reach wygląda jak zaawansowana technologicznie lampa stołowa (źródło zdjęcia: Logitech)
Logitech Reach wygląda jak zaawansowana technologicznie lampa stołowa (źródło zdjęcia: Logitech)
Firma Logitech zaprezentowała Reach, "elastyczną kamerę typu show-and-tell", będącą zasadniczo kamerą internetową HD zamontowaną na zawiasowym, przegubowym systemie. Jest ona przeznaczona dla nauczycieli i twórców treści, którzy chcą pokazać swoim odbiorcom widok z góry lub z bliska notebooka lub przedmiotów na biurku, bez konieczności niewygodnego trzymania go przed kamerą. Data premiery i cena Reach nie zostały jeszcze ujawnione.
Camera Accessory Education

Twórcy treści i nauczyciele online doskonale zdają sobie sprawę, że podczas gdy streaming jest dość proste, jeśli po prostu mówisz do kamery, może to być dość uciążliwe, jeśli treść wymaga mówienia do odbiorców, jednocześnie pokazując im coś poza ekranem, na przykład nauczanie sztuki, rzemiosła, majsterkowania lub gry na instrumencie, lub rozwiązywanie problemu na notebooku. Właśnie z myślą o takich scenariuszach firma Logitech ogłosiła kamerę Reach - a raczej to, co nazywa "wszechstronną, przegubową kamerą".

Dzieje się tak, ponieważ kamera internetowa sama w sobie nie jest nowa: to StreamCam firmy Logitech z wideo 1080p/60fps, dwoma mikrofonami redukującymi szumy i autofokusem z odległości nawet 10 cm. Nowością jest elastyczny system mocowania, który można płynnie przesuwać zarówno w poziomie, jak i w pionie, aby zbliżyć się do obiektu. Perspektywa nie musi być z góry na dół: kamerę można obracać i kierować pod dowolnym kątem, od prostej w dół do skierowanej przodem do twarzy, a także w dowolnym miejscu pomiędzy. Przypominająca lampę stołową konfiguracja może stać na podstawie lub być przymocowana do krawędzi stołu i składa się starannie, gdy nie jest używana.

Perspektywa z góry dzięki Reach (źródło obrazu: Logitech)
Perspektywa z góry dzięki Reach (źródło obrazu: Logitech)
Perspektywa kątowa do wyświetlania szczegółowych zbliżeń (Źródło obrazu: Logitech)
Perspektywa kątowa do wyświetlania szczegółowych zbliżeń (Źródło obrazu: Logitech)

Zwykle alternatywą byłoby przełączanie się między dwiema kamerami lub trzymanie obiektu, który ma zostać pokazany, przed kamerą skierowaną do przodu. Dzięki Reach przełączanie lub dostosowywanie perspektywy jest łatwe i płynne, eliminując potrzebę korzystania z drugiej kamery. Dodatkowo, ma on zgrabną sztuczkę, aby zapewnić pionowy obraz i zapobiec przypadkowemu ustawieniu go, powiedzmy, do góry nogami. Obrotowy pierścień wokół kamery z widocznymi oznaczeniami wskazuje orientację pionową bez konieczności sprawdzania ekranu.

Co ciekawe, na początku tego roku firma Creative ogłosiła swój Project Watcheraby rozwiązać bardzo podobny problem, ale z innym podejściem polegającym na użyciu dwóch kamer internetowych zamiast jednej; ten projekt jest dostępny na Indiegogo. Logitech również prowadzi kampanię Indiegogo Enterprise, aby uzyskać opinie i nie ogłosił jeszcze ostatecznej daty premiery i ceny.

Kup kamerę internetową Logitech Brio 4K z mikrofonami z redukcją szumów na Amazon

Źródło(a)

Logitech (1) (2)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Logitech zapowiada przegubową kamerę internetową Reach do streamingu, e-learningu i prezentacji
Vishal Bhardwaj, 2023-09-17 (Update: 2023-09-17)