Notebookcheck Logo

Lepsze zgranie Chrome OS i Androida?

Padło podejrzenie, że w firmie Google mogą pracować nad ściślejszą współpracą systemów Chrome OS i Android.

Jeden z obserwatorów poczynań pracowników odpowiedzialnych za rozwój systemów operacyjnych kojarzonych z Google doszedł do wniosku, że szykowane są duże zmiany. Takie związane z nadgonieniem konkurencji pod postacią produktów firm Apple i Microsoft. Tam, znaczy u rywali na rynku oprogramowania, systemy operacyjne w wydaniu mobilnym i dla pełnowymiarowych komputerów są lepiej zgrane. W tym sensie, że nie mają problemu w komunikacji między sobą a użytkownik końcowy niemal intuicyjnie może wykonać wiele pożytecznych operacji.

To, co napisałem wyżej, dobrze wpisuje się we wcześniejsze doniesienia. Wtedy była mowa o połączeniu systemów Android i Chrome OS. Prościej je jednak ściślej zintegrować i sprawić, aby nie były sobie obce. Oba projekty mają już swoje lata a z chwilą ich rozkręcania mało kto myślał, że zajdzie to tak daleko. Tak więc domysły mogą być słuszne a ścieżka rozwoju może być właśnie taka, jak w tytule.

Na koniec dodam, że może chodzić o nowe funkcje systemu Chrome OS, podobne do tych już zaimplementowanych, jak wybieranie numeru na Chromebooku, aby zadzwonił Android, współdzielenie haseł do sieci WiFi między dwoma urządzeniami (laptopem a telefonem), wspólny schowek systemowy itp.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 05 > Lepsze zgranie Chrome OS i Androida?
Sylwester Cyba, 2019-05-26 (Update: 2019-05-26)