Notebookcheck Logo

Leaker ujawnia specyfikacje i ceny premiery kolejnego gamingowego handhelda ASUS ROG Ally

ASUS przedstawił już kilka spojrzeń na ROG Ally X. (Źródło obrazu: ASUS)
ASUS przedstawił już kilka spojrzeń na ROG Ally X. (Źródło obrazu: ASUS)
Leaker @MysteryLupin podzielił się nowymi szczegółami na temat ROG Ally X, kolejnego handhelda do gier ASUS z systemem Windows. Chociaż ASUS nie ujawni więcej informacji na temat ROG Ally X do przyszłego miesiąca na targach Computex 2024, @MysteryLupin przedstawił kluczowe specyfikacje, kolorystykę nowego urządzenia i ceny premiery w USA.
AMD Gaming Handheld Leaks / Rumors

Kurz już opadł po ogłoszeniu przez firmę ASUS w połowie tygodnia ROG Ally Xpodczas której zaprezentowano również Armoury Crate SE 1.5. Krótko mówiąc, chociaż ASUS potwierdził kilka szczegółów na temat następnego ROG Ally, pozostawił wiele na stole do pełnego ujawnienia urządzenia 2 czerwca. Jednak @MysteyLupin wyciekł teraz różne szczegóły ROG Ally X online.

Nieco psując plany ASUSa w tym procesie, @MysteryLupin sugeruje, że ROG Ally X będzie dostępny w jednej konfiguracji, w przeciwieństwie do istniejącego ROG Ally (obecnie 669 USD na Amazon). Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami, ROG Ally X doczeka się powrotu platformy Ryzen Z1, która zasila modele Lenovo Legion Go nie tylko ROG Ally. W szczególności @MysteryLupin zapewnia, że ROG Ally X będzie wyposażony tylko w Ryzen Z1 Extremew rzeczywistości dostosowany Ryzen 7 7840U.

Prawdopodobnie nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę, że ASUS już umieścił ROG Ally X jako ulepszoną wersję swojego obecnego handhelda do gier. W podobnym duchu @MysteryLupin donosi, że ROG Ally X będzie dostarczany z dyskiem SSD o pojemności 1 TB, dwukrotnie większej niż w przypadku istniejącego ROG Ally. W związku z tym oczekuje się, że urządzenie zachowa istniejący 7-calowy wyświetlacz ROG Ally, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1080p i 120 Hz.

Co więcej, @MysteryLupin twierdzi, że ROG Ally X będzie ograniczony do czarnego wykończenia. Przypuszczalnie, aby pomóc odróżnić ROG Ally X od ROG Ally, wybór koloru może również sprawić, że ROG Ally X będzie wyglądał jak MSI Claw w rezultacie. Według doniesień, ASUS celuje w cenę premierową ROG Ally X na poziomie 799 USD, co uczyniłoby go o 100 USD droższym niż cena premierowa ROG Ally. W oparciu o to, co ASUS zasugerował do tej pory, ROG Ally X będzie wyposażony w większą baterię i więcej pamięci RAM, aby uzasadnić dopłatę w wysokości 100 USD, wśród innych ulepszeń.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Leaker ujawnia specyfikacje i ceny premiery kolejnego gamingowego handhelda ASUS ROG Ally
Alex Alderson, 2024-05-13 (Update: 2024-05-13)