Notebookcheck Logo

LG może wygrać Apple Car w 2023 roku, ponieważ rozpoczyna przebudowę byłej fabryki telefonów na ładowarki do samochodów elektrycznych

LG rozpoczyna intensywną produkcję ładowarek do samochodów elektrycznych (zdjęcie: LG)
LG rozpoczyna intensywną produkcję ładowarek do samochodów elektrycznych (zdjęcie: LG)
LG ma szansę wskoczyć w przyszłym roku do łańcucha dostaw Apple Car, ponieważ przestawia się na produkcję stacji ładowania EV, kabli i złączy. LG został retooling swoją byłą fabrykę telefonów do zadania, podczas gdy jest już drugim największym na świecie producentem baterii EV jak dostarcza komórki do Tesli i wielu innych
E-Mobility Apple

LG planuje zdywersyfikować swoją działalność w zakresie komponentów do pojazdów elektrycznych na zintegrowane rozwiązania do ładowania, takie jak stacje, kable, złącza i oprogramowanie sterujące, donoszą koreańskie media. Obecnie firma przebudowuje fabrykę, w której produkowała swoje przestarzałe telefony Android, na zakład produkcji systemów ładowania EV, z zamiarem rozpoczęcia instalacji tych urządzeń w supermarketach i centrach handlowych w przyszłym roku.

LG już produkuje baterie EV dla Tesli i innych, a nawet planuje wejść w łańcuch dostaw ogniw 4680 pokonując Panasonic w jego własnej grze. W rzeczywistości jest to drugi największy na świecie producent baterii do samochodów elektrycznych po CATL, z 14% udziałem w rynku według stanu na listopad. Zamówienia na system kamer do samodzielnej jazdy Tesla Vision są podzielone między LG i SamsungalG dostarcza również elastyczne wyświetlacze OLED o długiej żywotności dla systemów informacyjno-rozrywkowych pojazdów elektrycznych, takich jak pillar-to-pillar Hyperscreen w Mercedesie EQSco jest wyczynem, który Samsung musi jeszcze wykonać.

LG dąży do tego, aby większość jej spółek zależnych produkowała coś dla rozwijającego się przemysłu samochodów elektrycznych, a biznes infrastruktury ładowania EV jest teraz w dedykowanym dziale, ponieważ oczekuje się, że globalny rynek dostaw i utrzymania ładowarek wzrośnie do zawrotnej sumy 325 miliardów dolarów do 2030 roku. Celem jest zbudowanie "łańcucha wartości od produkcji do obsługi stacji ładowania" i "wzrostdozintegrowanego dostawcy rozwiązań, który obejmuje oprogramowanie i sprzęt."

Według analityka KB Securities, Kim Dong-won, obecnie jest dużo szarpaniny w łańcuchu dostaw EV związanej z rzekomoodnowionym projektem Apple Car Apple"Jeśli Apple planuje wprowadzić na rynek samochód Apple, to od przyszłego roku zacznie konfigurować łańcuch dostaw części" - komentuje i dodaje, że "istnieje duże prawdopodobieństwo współpracy z LG Group".

LG jest już uznanym dostawcą części do iPhone'ów i oczekuje się, że rozpocznie wysyłkę m.in Wyświetlaczy OLED dla przyszłych Maców i iPadów. To, w związku z tym, ma duże szanse, aby być uznane za Apple Dostawca części samochodowych, jeśli priorytetowo traktuje swoją działalność w zakresie komponentów EV i to może być, dlaczego teraz inwestuje w rozwiązania ładowania lub promowanie kierowników do głowy jego pchanie samochodów elektrycznych.

Pobierz LG 55" OLED evo C2 4K Smart TV na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > LG może wygrać Apple Car w 2023 roku, ponieważ rozpoczyna przebudowę byłej fabryki telefonów na ładowarki do samochodów elektrycznych
Daniel Zlatev, 2022-12- 2 (Update: 2022-12- 2)