Notebookcheck Logo

Intel: połączenie działów PC i mobilnego

W komunikacie prezesa Intela do pracowników firmy zapowiedziano połączenie działów PC i mobilnego (tablety i smartfony).

Reorganizacja rozpocznie się w 2015 roku i nie będzie miała wpływu na premiery mikroarchitektur Skylake (Core) i Airmont (Atom). Powstanie m.in. nowy zespół ds. badań i rozwoju nad technologiami bezprzewodowymi. Zasada Intel Tick Tock (np. Sandy Bridge i Haswell) zostanie zachowana, jednak czas implementacji ma być jeszcze szybszy i efektywniejszy (do tej pory opracowanie dwóch mikroarchitektur w tym modelu trwało około 18 miesięcy).

Intel nie zadecydował jeszcze, czy operacja pociągnie za sobą zmiany w raportowaniu wyników. Miałoby to duży wpływ na nastroje inwestorów posiadających akcje Intela. Nie jest tajemnicą, że dział mobilny przynosił straty (strata w wysokości 3 mld USD za rok 2013 i prognoza 4 mld dolarów straty za rok 2014) i był dotowany z zysków odnotowywanych przez dział PC.

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2014 11 > Intel: połączenie działów PC i mobilnego
Sylwester Cyba, 2014-11-18 (Update: 2016-08-10)