Notebookcheck Logo

Intel Low Power Display Technology

Firma Intel pochwaliła się istotnym osiągnięciem w materii ograniczania zapotrzebowania na energię ze strony wbudowanego wyświetlacza laptopa.

To, że matryca laptopa jest energochłonna, jest wiedzą powszechną. Te lepsze, wysokiej rozdzielczości i dotykowe mają jeszcze wyższe wymagania. Tym bardziej cieszy fakt, że ktoś się pochylił nad tym problemem. Konkretnie firma Intel wraz z firmami Sharp i Innolux, które to firmy wyprodukowały ekrany LCD o poborze mocy wynoszącym 1 W. Co samo w sobie oznacza, że nie jest to rozwiązanie do stosowania w już sprzedanych laptopach.

Kolejne ograniczenie jest takie, że technologia ta współpracuje jedynie z układami graficznymi firmy Intel. Rozwiązania dostarczane przez firmy AMD i Nvidia na chwilę obecną nie są obsługiwane.

Na targi Computex 2018 został przywieziony laptop Dell XPS 13 robiący użytek z Intel Low Power Display Technology. Ze slajdu prezentowanego w jego sąsiedztwie wynika zaś, że dodatkowy czas pracy komputera na akumulatorze uzyskiwany dzięki temu patentowi to od czterech do ośmiu godzin.

Źródło: The Verge

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Intel Low Power Display Technology
Sylwester Cyba, 2018-06- 8 (Update: 2018-06- 8)