Notebookcheck Logo

Hyundai, LG ogłaszają uruchomienie zakładu produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA, który będzie produkował 300 000 sztuk rocznie

Hyundai IONIQ 5 wzbudził duże zainteresowanie w USA, kiedy został wprowadzony na rynek w 2021 roku. (Źródło zdjęcia: Hyundai)
Hyundai IONIQ 5 wzbudził duże zainteresowanie w USA, kiedy został wprowadzony na rynek w 2021 roku. (Źródło zdjęcia: Hyundai)
Hyundai Motor Group i LG Energy Solution ogłosiły utworzenie spółki joint venture w celu stworzenia zakładu produkcji akumulatorów w USA. Nowy zakład będzie zlokalizowany w stanie Georgia, a jego produkcja ma rozpocząć się pod koniec 2025 roku. Oczekuje się, że nowa produkcja ogniw zapewni stabilne dostawy dla pojazdów elektrycznych Hyundai, Kia i Genesis przeznaczonych na rynek amerykański i może doprowadzić do znacznych obniżek cen dla amerykańskich klientów pojazdów elektrycznych.
E-Mobility Business

Hyundai Motor Group i LG Energy Solution mają rozpocząć budowę nowej amerykańskiej spółki joint venture produkującej akumulatory w ramach którego powstanie nowy zakład produkcji akumulatorów w stanie Georgia. Nowy zakład produkcji akumulatorów będzie zlokalizowany obok budowanego obecnie zakładu Metaplant America należącego do Hyundai Motor Group. Budowa wspólnej fabryki akumulatorów rozpocznie się pod koniec 2023 r., a produkcja akumulatorów planowana jest w najlepszym razie na koniec 2025 r.

Nowa spółka joint venture zajmująca się produkcją akumulatorów będzie zaopatrywać linie produkcyjne Genesis, Hyundai i Kia, a oczekiwana łączna produkcja wyniesie 30 GWh - co wystarczy do wyprodukowania 300 000 pojazdów elektrycznych - rocznie po uruchomieniu. Nie jest jasne, co skłoniło firmę do otwarcia fabryki w Stanach Zjednoczonych, ale można śmiało powiedzieć, że przynajmniej część winy leży po stronie nowych amerykańskich zachęt podatkowych dla lokalnie produkowanych pojazdów elektrycznych i akumulatorów EV.

Nawet jeśli amerykańskie zachęty podatkowe zostaną usunięte, zwiększona zdolność produkcyjna prawdopodobnie zmniejszy popyt i poprawi ceny pojazdów elektrycznych w USA, prowadząc do zwiększenia wskaźników adopcji.

Kup ładowarkę ChargePoint Home Flex 50 Amp Level 2 do pojazdów elektrycznych (EV) na Amazon.

Źródło(a)

Hyundai (1, 2)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Hyundai, LG ogłaszają uruchomienie zakładu produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA, który będzie produkował 300 000 sztuk rocznie
Julian van der Merwe, 2023-05-27 (Update: 2023-05-27)