Notebookcheck Logo

Huawei MateBook

Huawei MateBook
Huawei MateBook
Na targach MWC 2016 odbyła się premiera urządzenia hybrydowego o nazwie Huawei MateBook.

Laptop w wydaniu Huawei to urządzenie typu 2 w 1 z systemem Windows 10 Home lub Pro, które można obsługiwać przy użyciu rysika MatePen (rozpoznaje 2048 poziomów nacisku a nowinką jest wskaźnik laserowy). Producent zdecydował się na metalową ramę i taki też spód urządzenia (zabezpiecza wyświetlacz). Tak usztywniona konstrukcja jest smukła (6,9 mm).

Matryca pracuje w rozdzielczości naturalnej 2160 x 1440 pikseli a przekątna ekranu wynosi 12" (216 ppi).

W omawianym modelu będą stosowane procesory Intel Core M (Skylake) we wszystkich wariantach (m3, m5, m7).

Masa MateBooka wynosi 630 g.

Akumulator ma pojemność 4430 mAh. W testach Huawei uzyskano czasy pracy na jednym ładowaniu w wymiarze do 9 godzin (praca biurowa i odtwarzanie filmów). Dla lżejszych zadań ma być to nawet 13 godzin. Ładowanie piórka przez godzinę przekłada się na 100 godzin gotowości do pracy.

Z innych dobrodziejstw mowa jest o głośnikach stereo (Dolby Audio) i odporności na zachlapania. Dostępu do systemu broni zintegrowany z regulatorem siły głosu czytnik linii papilarnych (nowy pomysł na jego ukrycie).

Widoczna na zdjęciach stacja MateDock rozszerza możliwości tabletu o te charakterystyczne dla laptopa. Mowa o złączach: USB typu A, USB typu C, mikro USB, Ethernet oraz dodatkowym akumulatorze.

Koszt MateDock to w Europie 69 euro. MateBook w najdroższej konfiguracji kosztuje zaś 1699 euro (Intel Core m7, 8 GB RAM, SSD 512 GB). Najtańszy Matebook ma natomiast kosztować 799 euro. W cenie uwzględniono podświetlaną klawiaturę.

Źródła: nasze forum, engadget

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2016-02-21 (Update: 2016-02-21)