Notebookcheck Logo

HP Omen Accelerator

HP Omen Accelerator
HP Omen Accelerator
Zewnętrzna stacja HP Omen Accelerator pozwala na wykorzystanie karty graficznej AMD lub Nvidia i ma jeszcze kilka innych zalet.

Możliwość wpięcia karty grafiki z komputera stacjonarnego mocno spowszedniała i jest dostępna w wielu konkurencyjnych rozwiązaniach. Nowością w HP Omen Accelerator jest miejsce na dysk w obudowie 2,5" (HDD o pojemności 1 TB lub SSD mieszczący 256 GB) oraz dodatkowe gniazda jak w klasycznej stacji dokującej (cztery gniazda USB 3.0, USB 3.1 typu C oraz RJ-45).

Zasilacz ma tu moc 500 W a dane z laptopem są wymieniane przy użyciu interfejsu USB-C kompatybilnego z Thunderbolt 3. Przy użyciu przycisku na obudowie ma być możliwe przełączanie się między zewnętrzną kartą grafiki a tym, co jest dostępne w ramach samego laptopa. W tym miejscu trzeba podkreślić, że stacja ta będzie współpracować jedynie z komputerami przenośnymi firmy HP.

Pierwsze sztuki stacji HP Omen Accelerator trafią do sklepów w sierpniu 2017 roku. Wytyczne producenta mówią o cenie wynoszącej nie mniej niż 300 USD.

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2017-06- 7 (Update: 2017-06- 7)