Notebookcheck Logo

Google Gemini: chatbot AI Bard nie żyje, Gemini Advanced (Ultra 1.0) jako subskrypcja za 22 euro

Chatbot Google AI Bard nie żyje. Jego następca AI nazywa się Google Gemini.
Chatbot Google AI Bard nie żyje. Jego następca AI nazywa się Google Gemini.
Google zmieniło nazwę swojego chatbota AI Bard na Google Gemini, a także dodało nowe funkcje i ulepszenia do swojej najpotężniejszej sztucznej inteligencji: 40 obsługiwanych języków, aplikacja Gemini dla Android i iPhone'a (w aplikacji Google dla iOS) jest dostępna w USA.
AI Business Software

Chatbot Google Bard nie żyje. Jego następca AI nazywa się Google Gemini i opiera się na modelu AI o tej samej nazwie, który internetowy gigant zaprezentował na początku grudnia 2023 roku w trzech poziomach wydajności: Gemini Nano, Gemini Pro i Gemini Ultra. Gemini Ultra to najpotężniejszy model sztucznej inteligencji Google i jest przeznaczony do bardzo złożonych zadań.

Google Gemini jest teraz dostępny online bezpłatnie w 40 językach, w tym niemieckim i angielskim. W USA użytkownicy Google mogą korzystać z aplikacji Gemini AI w nowej aplikacji Gemini dla Android na smartfonach, takich jak Google Pixel 8 Pro(proszę kupić w Amazon). Na Apple iPhone, Gemini może być używany w aplikacji Google dla iOS. Darmowa wersja Gemini wykorzystuje model AI Pro 1.0. Jeśli chcą Państwo jeszcze więcej funkcji i wydajności, Google oferuje Gemini Advanced jako subskrypcję AI.

Wraz z płatną wersją profesjonalną Gemini Advancedgoogle uruchamia nową usługę subskrypcji AI w 150 krajach, wykorzystując swoją obecnie najpotężniejszą platformę AI, Gemini Ultra 1.0. Gemini Advanced jest już dostępna w Niemczech, ale obecnie tylko w języku angielskim. Aby uruchomić Gemini Advanced w Niemczech, Google oferuje swoim subskrybentom subskrypcję Google One AI Premium na dwa miesiące z opłatą abonamentową w wysokości 43,98 euro. Następnie subskrypcja Google One AI będzie kosztować 21,99 euro miesięcznie.

Ponadto subskrypcja Google One obejmuje 2 TB przestrzeni dyskowej w Zdjęciach Google, Gmailu i Dysku Google dla subskrybentów i maksymalnie 5 innych osób. Według Google, Gemini dla Gmaila, Dokumentów i innych narzędzi będzie dostępny wkrótce. Ponadto istnieją dalsze korzyści (w zależności od kraju) z Google One Premium, takie jak zwrot 10% w postaci kredytu Google Store przy zakupie urządzeń, więcej funkcji w Google Meet, takich jak grupowe rozmowy wideo trwające dłużej niż 1 godzinę, a także więcej funkcji w Kalendarzu Google (ulepszone planowanie).

Obraz: Google | Cloud TPU v5p: Superkomputer i akcelerator AI w centrum danych Google.
Obraz: Google | Cloud TPU v5p: Superkomputer i akcelerator AI w centrum danych Google.

Jak ujawnia Sundar Pichai - CEO Google i Alphabet - w swoim wpisie na blogu https://blog.google/technology/ai/google-gemini-update-sundar-pichai-2024/, Gemini można również znaleźć w innych produktach Google, takich jak Workspace i Google Cloud. Duet AI stanie się Gemini for Workspace, co pozwoli klientom korzystać z nowego geniusza AI Gemini w Gmailu, Dokumentach, Arkuszach kalkulacyjnych, Prezentacjach i Meet za pośrednictwem subskrypcji Google One AI Premium. Duet AI stanie się również Gemini dla klientów Cloud w nadchodzących tygodniach.

Źródło(a)

Google

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Google Gemini: chatbot AI Bard nie żyje, Gemini Advanced (Ultra 1.0) jako subskrypcja za 22 euro
Ronald Matta, 2024-02- 9 (Update: 2024-02- 9)