Notebookcheck Logo

Główny konkurent Tesla, firma BYD, może zgrać czasowo premierę swojego pierwszego elektrycznego pickupa z premierą Cybertrucka

BYD testuje swojego zakamuflowanego pickupa (zdjęcie: Weibo)
BYD testuje swojego zakamuflowanego pickupa (zdjęcie: Weibo)
Tesla poinformowała, że premiera jej elektrycznego pickupa została przesunięta na 2023 rok, czyli najprawdopodobniej na lato przyszłego roku, a jej główny konkurent BYD być może przygotowuje odpowiedź na Cybertrucka, która również ma pojawić się w tym czasie. Pickup firmy BYD został już zauważony podczas testów w trybie zakamuflowanym.
E-Mobility

Drugi na świecie producent samochodów elektrycznych po Tesli - BYD - może wprowadzić na rynek zasilanego bateriami pickupa, który zbiegnie się z premierą Cybertrucka w przyszłym roku. Mówi się, że pierwszy pickup BYD został zauważony podczas testów w mieście z założonym kamuflażem.

Nie tylko BYD mógłby wypuścić elektrycznego pickupa właśnie wtedy, gdy Tesla w końcu wprowadzi na rynek swój Cybertruckale może też należeć do nowej linii spersonalizowanych pojazdów, które mogą być bez końca dostosowywane przez nabywcę, dla których BYD planuje nawiązać specjalne relacje dealerskie. Dla przypomnienia, BYD jako pierwszy ogłosił, że rezygnuje z samochodów wyposażonych tylko w silnik spalinowy, i od tej pory będzie produkować tylko hybrydy i pojazdy elektryczne, przechodząc jednocześnie na strategię EV-only.

Podczas świętowania 3-milionowej wysyłki tych "nowych energetycznych" pojazdów kilka dni wstecz, prezes BYD Wang Chuanfu przedrzeźniał nadchodzącą nową markę, która skupi się na pragnieniach użytkownika i będzie oferować rozwiązania dostosowane do jego potrzeb. Będzie to inna linia niż firmowa marka Yangwang dla luksusowych pojazdów wyczynowych, która również zostanie wprowadzona na rynek w 2023 roku, już w najbliższym kwartale.

Jeśli chodzi o elektryczne pickupy, to rynek high-end będzie już wystarczająco nasycony przez amerykańskie firmy takie jak Rivian, Tesla, czy Ford lub Chevy, więc pierwsza taka ciężarówka BYD może być początkowo przeznaczona na rynek lokalny. Zainteresowanie takimi pojazdami wzrasta w Chinach, bardziej że duże miasta zaczęły usuwać ograniczenia przed ich użyciem w tym roku, ale popyt na hybrydową i elektryczną ciężarówkę BYD z płaską podłogą pozostaje do oceny po tym, jak jej dokładne specyfikacje i cena staną się dostępne w pewnym momencie w 2023 roku.

Pobierz Lectron Level 2 Portable Tesla Charger (NEMA 14-50, 240V 40A) na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Główny konkurent Tesla, firma BYD, może zgrać czasowo premierę swojego pierwszego elektrycznego pickupa z premierą Cybertrucka
Daniel Zlatev, 2022-11-23 (Update: 2022-11-23)