Notebookcheck Logo

Fujitsu: koniec z produkcją laptopów w Europie?

W Niemczech boją się o miejsca pracy w fabryce komputerów japońskiej firmy Fujitsu.

Japońska firma Fujitsu potwierdziła, że ograniczy swoją obecność w Europie. Z firmy produkcyjnej chce się zamienić w firmę skoncentrowaną na usługach (koncentracja na sprzedaży i zwiększeniu liczby klientów w UK i Niemczech). Zmiany mają związek z przeorganizowaniem biznesu Fujitsu na całym świecie - było już kilka podobnych doniesień wcześniej.

Jak to w biznesie, Fujitsu planuje ciąć koszty i zamknąć centralę na Europę w bawarskim mieście Augsburg. Co za tym idzie, do 2020 roku pracę może stracić ok. 1800 pracowników zajmujących się produkcją komputerów (laptopy, stacjonarne, serwery, itp.). Przypomnieć trzeba, że 51% udziałów w tym dziale Fujitsu (komputery PC) ma firma Lenovo (przejęcie miało miejsce w ubiegłym roku).

Produkcja firmy Fujitsu najpierw została wyraźnie rozdzielona między Niemcy i Japonię. Teraz japońska firma nie chce już być aktywna w Europie i woli skoncentrować się na rodzimym rynku. Nowy ład korporacyjny w Fujitsu nazwano Global Matrix 5.0.

Do końca roku niemiecka kadra zarządzająca Fujitsu w Niemczech odejdzie z pracy. Fujitsu jako takie zajmie się natomiast wzrostem i to wzrost jest obecnie najważniejszy.

Źródło: TechRadar

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 11 > Fujitsu: koniec z produkcją laptopów w Europie?
Sylwester Cyba, 2018-11- 6 (Update: 2018-11- 6)