Notebookcheck Logo

Framework Mainboard-based DIY gaming handheld zaprezentowany z odłączanymi kontrolerami

Pitstoptech wykorzystuje płytę główną Framework jako handheld do gier. (Źródło obrazu: Pitstoptech)
Pitstoptech wykorzystuje płytę główną Framework jako handheld do gier. (Źródło obrazu: Pitstoptech)
Grupa o nazwie Pitstoptech ujawniła działający prototyp handhelda do gier wywodzącego się z płyty głównej Framework. Podobno Pitstoptech ma nadzieję, że w końcu będzie sprzedawać zestawy do samodzielnego montażu, które pozwolą ludziom zbudować własne urządzenie ze stosunkowo dużą baterią, 7-calowym wyświetlaczem i odłączanymi kontrolerami.
AMD Intel Gaming Gadget

Pitstoptech zaprezentował prototypowy handheld do gier oparty na płycie głównej Framework, wymiennej płycie głównej zaprojektowanej dla laptopów Framework. Krótko mówiąc, Framework sprzedaje płytę główną do dowolnego zastosowania, a firmy trzecie stworzyły obudowy umożliwiające wykorzystanie płyty głównej jako funkcjonalnego mini-PC. Nawiasem mówiąc, Framework niedawno mocno przecenił swoją pierwszą serię płyt głównych, którą opisaliśmy osobno opisaliśmy osobno.

Według Pitstoptech, jego niestandardowa obudowa mieści samą płytę główną, wraz z 7-calowym wyświetlaczem 1080p, baterią 55 Wh i parą głośników stereo. Ponadto prototyp jest kompatybilny z odłączanymi kontrolerami Bluetooth, naśladującymi Nintendo Switch, ONEXPLAYER 2 i Lenovo Legion Go. Przypuszczalnie prototyp Pitstoptech jest tak samo ciężki jak ten ostatni, z baterią 55 Wh Framework przekraczającą 200 g. Podobno Pitstoptech ma nadzieję ostatecznie sprzedawać zestawy DIY dla tych, którzy chcą zbudować handheld do gier, zamiast kupować gotowy.

Prawdopodobnie obecne płyty główne Framework oparte na procesorach Intela nie nadają się do gier. Chociaż rdzenie CPU Intela są wystarczająco wydajne, to jego iGPU z serii Xe mają już kilka generacji. Zbliżające się pojawienie się płyt głównych z serii AMD Ryzen 7040U naprawiłoby to niedociągnięcie, chociaż mogą one kosztować tyle, co coś takiego jak ASUS ROG Ally, zanim uwzględnimy zestaw DIY Pitstoptech. Niestety, Pitstoptech nie podzielił się jeszcze szczegółami dotyczącymi premiery, ani przybliżoną szacunkową ceną.

Źródło(a)

Pitstoptech (1) (2) przez Liliputing

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Framework Mainboard-based DIY gaming handheld zaprezentowany z odłączanymi kontrolerami
Alex Alderson, 2023-09-18 (Update: 2023-09-18)