Notebookcheck Logo

Enco X3i: Nowe słuchawki bezprzewodowe Oppo z ANC i podwójnymi przetwornikami w Europie

Enco X3i jest również dostępny w Europie
Enco X3i jest również dostępny w Europie
Wraz z Enco X3i, Oppo oferuje w Europie nowe, całkowicie bezprzewodowe słuchawki. Obiecują one wysoką jakość dźwięku i podobno są w stanie skutecznie i aktywnie redukować zakłócający hałas otoczenia. Dostępne jest również zabezpieczenie przed kurzem i wodą.
Audio Launch

Oppo wprowadza również na rynek europejski nowe, całkowicie bezprzewodowe słuchawki Enco X3i. Wciąż nie jest jasne, w jakim stopniu premiera odbędzie się również w Niemczech - tłem tego są problemy prawne po stronie producenta. Oppo Enco X3i wyceniono na niecałe 130 euro, co plasuje je w górnym przedziale cenowym słuchawek.

Enco X3i są wyposażone w dwa przetworniki. System składa się z subwoofera o średnicy 10,4 milimetra i 6-milimetrowego głośnika wysokotonowego. Dzięki zastosowaniu dwóch przetworników zamiast zwykłego pojedynczego, producent chce uzyskać wyjątkowo bogaty dźwięk z dynamicznym basem.

Transmisja danych jest również ważna dla jakości dźwięku słuchawek bezprzewodowych - jakość może zostać utracona na tym etapie, jeśli kompresja jest zbyt wysoka. W tym celu Enco X3i obsługują standard LHDC 5.0, co powinno umożliwić wykorzystanie częstotliwości próbkowania 96 kHz i głębi bitowej 24 bitów. Funkcja Golden Sound 2.0 automatycznie analizuje styl noszenia i odpowiednio dostosowuje odtwarzanie dźwięku.

Dostępna jest aktywna redukcja szumów, która powinna być w stanie zredukować przeszkadzający hałas otoczenia nawet o 49 dB. W każdej słuchawce zainstalowano trzy mikrofony, aby oddzielić mowę od hałasu ulicznego lub wiatru. Słuchawki wyposażono również w powierzchnię dotykową, a maksymalny czas pracy na baterii przy pośrednim ładowaniu określono na 44 godziny. Dostępny jest certyfikat IP55. Obsługiwana jest funkcja Fast Pair, a najniższe opóźnienie wynosi 94 milisekundy - inne słuchawki bezprzewodowe są pod tym względem znacznie lepsze.

Słuchawki powinny być odpowiednie na wiele okazji
Słuchawki powinny być odpowiednie na wiele okazji

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Enco X3i: Nowe słuchawki bezprzewodowe Oppo z ANC i podwójnymi przetwornikami w Europie
Silvio Werner, 2024-06-21 (Update: 2024-06-21)