Notebookcheck Logo

Enabot EBO X robot domowy Kickstarter osiąga prawie 20-krotność swojego celu

EBO X. (Źródło: Enabot)
EBO X. (Źródło: Enabot)
Enabot określa swojego najnowszego EBO X jako "pierwszego prawdziwego bota rodzinnego", który jest w stanie pomóc w ochronie, zabawie i informowaniu najbliższych podczas samodzielnego poruszania się po domu. Jego uruchomienie za pośrednictwem Kickstartera wiąże się z dużym rabatem od planowanej ceny detalicznej US$999, a może pomóc przyciągnąć wsparcie w wysokości ponad 1900% swojego pierwotnego celu do projektu w krótkim czasie, jak dotąd.
Accessory AI Audio Gadget Launch Internet of Things (IoT) Smart Home Security

Enabot to firma, która wydaje się stawiać wszystko na założenie, że czas domowego automatu automatu w końcu nadszedł. W tym celu wydała swój własny najnowszy "bot rodzinny" za pośrednictwem Kickstartera jako ostateczne spełnienie tej obietnicy.

EBO X jest w istocie ulepszoną wersją swojego Air poprzednika, z 4K kamera 4K w miejsce tego robota FHD shooter. Zgodnie z tym, Enabot zapewnia, że łączy w sobie wszystkie cechy inteligentnego głośnikaw jednym - aczkolwiek w pakiecie, który może samodzielnie poruszać się w domu z "precyzyjnym" wyczuciem.

Gadżet wspomagany przez AI ma "ustabilizowany" 4K kamera dla bezpieczeństwa funkcje i obsługuje Alexa do pomocy głosowej, ale może również powiększać autonomicznie wokół domu na swoich kołach dzięki "nawigacji V-SLAM".

Te zdolności, nadane przez jego "ulepszony" dwurdzeniowy, 5 TOPS-zdolny do X3M chip, jest oceniany do wykonywania zadań, takich jak wykrywanie upadków oraz pomoc w utrzymaniu zwierząt domowych, dzieci lub intruzów z dala od potencjalnie niebezpiecznych lub wrażliwych obszarów domu.

EBO X może być również w stanie pomóc użytkownikowi w automatyką domowąwyszukiwaniem głosowym lub rodzinną rozrywkidzięki wbudowanemu Harman AudioEFX-dostrojony dźwięk. Z drugiej strony, nadal istnieją pewne ograniczenia w jego konstrukcji "Sphero na kołach", głównie w jego inability wspinania się po schodach lub bycia widzianym z wysokości lub odległości.

Niemniej jednak, EBO X zebrał już prawie ~2000% swojego celu 10.000 USD (lub nieco poniżej 200.000 USD) na swojej kampanii na Kickstarterze https://www.kickstarter.com/projects/enabot/enabot-ebo-x-family-robot-your-smart-guardian/description, z 41 dniami do końca, w momencie pisania.

Kup Echo Show 10 na Amazon

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Enabot EBO X robot domowy Kickstarter osiąga prawie 20-krotność swojego celu
Deirdre O'Donnell, 2023-03-13 (Update: 2023-03-13)