Notebookcheck Logo

Dyrektor finansowy CD Projekt Red komentuje mikrotransakcje w Wiedźminie 4 i Cyberpunk 2

Premiera Wichter 4 planowana jest najwcześniej na 2025 rok. Prawdopodobnie minie jeszcze kilka lat, zanim Cyberpunk 2 zostanie wypuszczony na graczy. (Źródło: CD Projekt Red)
Premiera Wichter 4 planowana jest najwcześniej na 2025 rok. Prawdopodobnie minie jeszcze kilka lat, zanim Cyberpunk 2 zostanie wypuszczony na graczy. (Źródło: CD Projekt Red)
Liczne mikrotransakcje Capcom w Dragon's Dogma 2 wywołały spore niezadowolenie wśród fanów. Czy w kolejnych grach CD Projekt będzie równie dużo opcji zakupu w grze? Na to pytanie odpowiedział w wywiadzie dyrektor finansowy Piotr Nielubowicz.
Gaming Business Desktop Console

Oprócz częstych problemów z wydajnością, to przede wszystkim liczne mikrotransakcje https://www.notebookcheck.com/Dragon-s-Dogma-2-steht-trotz-hervorragender-Metacritic-Bewertungen-hart-in-der-Kritik.816397.0.htmldoprowadziły do tego, że Dragon's Dogma 2 została ostro skrytykowana przez społeczność graczy pomimo dobrych ocen w testach. Jeśli gracze nie posiadają odpowiednich przedmiotów, muszą wydawać pieniądze na funkcje, które normalnie są standardem w grze dla jednego gracza - w tym personalizację postaci czy szybką podróż.

Capcom przeprosił już https://store.steampowered.com/news/app/2054970/view/4106792732433556918 za liczne mikrotransakcje w Dragon's Dogma 2 i ogłosił w niedawno opublikowanej mapie drogowej https://www.notebookcheck.net/Update-roadmap-for-Dragon-s-Dogma-2-Capcom-responds-to-criticism.818324.0.html co najmniej jedną zmianę, która powinna wyeliminować konieczność dokonywania zakupów w grze w celu dostosowania postaci w przyszłości. Oczywiście pojawia się również pytanie, jak inni wydawcy poradzą sobie z mikrotransakcjami w grach dla jednego gracza w przyszłości. Wielu graczy prawdopodobnie zwróci się w szczególności w stronę CD Projekt Red - wydawcy, który ma w przygotowaniu dwie bardzo oczekiwane gry Wiedźmin 4 i Cyberpunk 2.

W wywiadzie udzielonym serwisowi dla Stockwatch Dyrektor finansowy CD Projekt Piotr Nielubowicz został zapytany, czy w przyszłych grach pojawią się mikrotransakcje. Odpowiedź:

"Choć nie widzimy miejsca dla mikrotransakcji w grach single-player, to nie wykluczamy ich wykorzystania w projektach multiplayer w przyszłości".

W grach wieloosobowych, gdzie zakupy w grze są od dawna obecne, CD Projekt nie wyklucza ich zastosowania. W grach single-player Nielubowicz nie widzi jednak miejsca na mikrotransakcje, co powinno oznaczać, że w Wiedźminie 4, Cyberpunku 2 i innych przyszłych grach single-player od wydawcy, wszystkie podstawowe funkcje będą możliwe do wykorzystania bez konieczności wydawania na nie pieniędzy.

Czy CD Projekt pracuje nad grami multiplayer?

Obecnie nic nie wskazuje na to, by CD Projekt planował projekt multiplayer. Pytanie, w jakich grach multiplayer wydawca mógłby zastosować mikrotransakcje, pozostaje zatem otwarte. Nie można jednak wykluczyć, że Projekt Hadar, nad którym CD Projekt pracuje od 2021 roku, mógłby być tytułem wieloosobowym. Póki co wiemy jedynie, że będzie to zupełnie nowa marka z zasadniczymi różnicami w stosunku do Cyberpunka i Wiedźmina.

Źródło(a)

Stockwatch (w języku polskim)

Zdjęcia: CD Projekt Red

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Dyrektor finansowy CD Projekt Red komentuje mikrotransakcje w Wiedźminie 4 i Cyberpunk 2
Marius Müller, 2024-04- 1 (Update: 2024-04- 1)