Notebookcheck Logo

Corning Gorilla Glass 4

Szkło Corning Gorilla Glass funkcjonuje na globalnym rynku od 2007 rynku. Jak dotąd kolejne generacje tego rozwiązania znalazły zastosowanie w 1395 urządzeniach 40 różnych producentów.

Firma Corning ogłosiła, że zakończyła prace badawcze i rozwojowe nad Gorilla Glass 4. Produkt jest gotowy do stosowania w urządzeniach mobilnych, czyli głównie w wyświetlaczach smartfonów, tabletów i urządzeń typu 2 w 1.

W czwartej generacji Gorilla Glass skoncentrowano się na rozwiązaniu problemu ze stłuczeniami ekranu po upadku na ziemię. Ustalono, że najgroźniejsze i najczęściej występujące w codziennych sytuacjach są rozbicia wyświetlacza po punktowym uderzeniu w ostre i twarde powierzchnie jak np. krawężnik.

W związku z tym opracowano nową metodę testowania produktów Corning. Tafla szkła Gorilla Glass jest w nim zrzucana z wysokości jednego metra.

Na opisany test wytrzymałości wystawiono szkło Gorilla Glass 4 i uzyskano odporność na poziomie do 80% (do 8 na 10 tafli nie zostało rozbitych po zrzuceniu). Tradycyjne szkło wapienno-sodowe stanowiące 90% światowej produkcji rozbijało się za każdym razem.

Źródło: Corning

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2014-11-22 (Update: 2016-08-10)