Notebookcheck Logo

Cooler Master prezentuje mini PC Mini-X z procesorem Intel Core Ultra 7 155H i pamięcią do 64 GB

Cooler Master Mini-X to średniej klasy mini PC z maksymalnie 64 GB pamięci i procesorami Intel Core Ultra. (Źródło: Cowcotland)
Cooler Master Mini-X to średniej klasy mini PC z maksymalnie 64 GB pamięci i procesorami Intel Core Ultra. (Źródło: Cowcotland)
Cooler Master zaprezentował mini PC Mini-X, napędzany przez procesory Intel Core z serii Ultra i do 64 GB pamięci DDR5-5600. Chociaż mini PC posiada chłodzenie z komorą parową, brakuje mu wsparcia dla wewnętrznych dyskretnych procesorów graficznych. OCuLink jest również nieobecny na liście portów, co sprawia, że wydajność graficzna zależy wyłącznie od Arc iGPU.
Mini PC Desktop

Zainteresowanie mini PC wzrosło w ostatnich latach, a wiele firm wcześniej niewidzianych na rynku chciało wykorzystać ten trend. Teraz, Cooler Master zaprezentował swój mini PC Mini-X, napędzany układami Intel Core Ultra.

Jak donosi VideoCardz, Mini-X zawiera albo 14-rdzeniowy Intel Core Ultra 5 125H lub 16-rdzeniowy Core Ultra 7 155Hw połączeniu z maksymalnie 64 GB pamięci DDR5-5600. Pomimo chłodzenia komorą parową, najwyższej klasy Core Ultra 9 185H SKU najwyraźniej brakuje w arkuszu specyfikacji. Nie ma również wsparcia dla żadnego rodzaju wewnętrznego dyskretnego GPU, więc użytkownicy będą musieli zadowolić się wydajnością oferowaną przez 8-rdzeniowy Arc iGPU (7-rdzeniowy dla wariantu 125H), który działa na poziomie RTX 2050 Mobilewedług według naszych ocen wydajności.

Cooler Master Mini-X posiada szeroką gamę portów, ale brakuje mu złącza OCuLink. (Źródło: VideoCardz via Cowcotland)
Cooler Master Mini-X posiada szeroką gamę portów, ale brakuje mu złącza OCuLink. (Źródło: VideoCardz via Cowcotland)

Jeśli chodzi o łączność, Mini-X zawiera cztery porty USB 3.2 Gen 2 (Type-A), port USB-C 10G, ethernet 2.5G, porty HDMI 2.0 i 2.1, a także czytnik linii papilarnych do uwierzytelniania biometrycznego. W przeciwieństwie do Minisforum UM780 XTX(obecnie 719 USD na Amazon), Mini-X wydaje się nie obsługiwać OCuLink, który umożliwiłby korzystanie z zewnętrznych procesorów graficznych, zapewniając bardzo potrzebny wzrost wydajności GPU. Opcje łączności bezprzewodowej obejmują WiFi 6 i Bluetooth.

Chociaż w tej chwili nie ma żadnych informacji na temat cen lub dostępności Mini-X, z pewnością opublikujemy wszelkie aktualizacje, gdy tylko staną się dostępne.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Cooler Master prezentuje mini PC Mini-X z procesorem Intel Core Ultra 7 155H i pamięcią do 64 GB
Sambit Saha, 2024-06- 5 (Update: 2024-06- 5)