Notebookcheck Logo

Ceny Internetu satelitarnego Starlink wzrosną 10 czerwca dla wielu subskrybentów, ponieważ SpaceX przetasowuje nadwyżkę pojemności

Zmiany cen Starlink wchodzą w życie 10 czerwca (zdjęcie: SpaceX)
Zmiany cen Starlink wchodzą w życie 10 czerwca (zdjęcie: SpaceX)
Coraz więcej użytkowników Internetu satelitarnego Starlink w Stanach Zjednoczonych zaczyna otrzymywać od SpaceX powiadomienia o zmianie ceny miesięcznego abonamentu.
E-Mobility

W ubiegłym roku SpaceX wprowadził nową strukturę cenową Internetu satelitarnego Starlink, która rozróżnia obszary słabo zaludnione pod względem liczby abonentów i tak zwane regiony o "ograniczonej przepustowości".

Obecnie abonenci Starlink, którzy mieszkają na obszarach o "nadmiernej przepustowości", płacą tylko 90 USD miesięcznie za usługę Internetu satelitarnego SpaceX.

Inni, mieszkający na obszarach o "ograniczonej przepustowości", płacą pełną cenę subskrypcji Starlink, która wynosi 120 USD miesięcznie.

SpaceX zwiększa zarówno harmonogram wystrzeliwania satelitów Starlink, jak i dostępność sprzętu internetowego, zaczynając oferować zestawy Starlink w Best Buy i innych sklepach detalicznych.

Początkowo starty zwiększyły zasięg Internetu satelitarnego Starlink zasięg i prędkościale teraz coraz więcej użytkowników jest przenoszonych z poziomu "nadwyżki" do poziomu "ograniczonej" przepustowości.

Niektórzy użytkownicy Starlink ogłosili nawet, że anulują swoją subskrypcję, ponieważ otrzymali wiadomość e-mail od SpaceX informującą ich, że ceny Starlink zostaną podwyższone o 33%, począwszy od 10 czerwca.

Według niektórych subskrybentów Starlink na Reddicie, proces decyzyjny o przeniesieniu obszaru do poziomu o ograniczonej pojemności i jego wyższych cenach wydaje się dość przypadkowy:

Mój obszar kosztował 90 dolarów, a ostatnio zmienił się na 120 dolarów. Dość rzadkie tutaj, gęstość zaludnienia wynosi średnio nieco ponad 1 osobę na milę kwadratową na kilka mil we wszystkich kierunkach, domy oddalone od siebie średnio o mile. Miasto jest oddalone o ponad 15 mil, mieszka tam 200 osób. Znając prawdopodobnie prawie każdego, kto ma usługę, nie rozumiem, w jaki sposób można by ją uznać za obszar o wyższym zapotrzebowaniu (wiele osób korzysta z usług komórkowych).

Wraz z ostatnim startem Falcona 9 z przylądka Canaveral, SpaceX umieścił na orbicie prawie 6000 satelitów Starlink i wyraźnie zwiększył przepustowość sieci. Starlink abonentówrównież rosną wykładniczo.

Na przykład cała flota statków wycieczkowych Carnival flota statków wycieczkowych, na przykład, właśnie została wyposażona w satelitarne anteny internetowe Starlink, więc SpaceX musi dobrze zarządzać swoją przepustowością, aby uniknąć spadku średniej prędkości pobierania, a przetasowanie w wyznaczaniu pojemności obszaru może być jednym z narzędzi do osiągnięcia tego celu.

AWESOME. starlink going up THIRTY BUCKS next month. Good thing fiber is getting here soon.
byu/woodforfire inStarlink

Źródło(a)

woodforfire (Reddit) via PCMag

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Ceny Internetu satelitarnego Starlink wzrosną 10 czerwca dla wielu subskrybentów, ponieważ SpaceX przetasowuje nadwyżkę pojemności
Daniel Zlatev, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)