Notebookcheck Logo

Casio G-SQUAD GBD-H2000 startuje jako pierwszy smartwatch z algorytmem Polar

Casio G-SQUAD GBD-H2000 to pierwszy smartwatch wyposażony w licencjonowany algorytm Polar. (Źródło obrazu: Casio)
Casio G-SQUAD GBD-H2000 to pierwszy smartwatch wyposażony w licencjonowany algorytm Polar. (Źródło obrazu: Casio)
Casio zaprezentowało smartwatch G-SQUAD GBD-H2000, dostępny już w przedsprzedaży w Europie. Urządzenie jest pierwszym, które posiada licencjonowany algorytm Polar, wykorzystujący bazę danych firmy do analizy treningów i dostarczania narzędzi takich jak śledzenie stanu zdrowia podczas snu. Dodatkowo, baterię zegarka można ładować za pomocą energii słonecznej.
Smartwatch Wearable Software

W sprzedaży pojawił się smartwatch Casio G-SQUAD GBD-H2000. Urządzenie posiada sześć czujników, takich jak czujnik optyczny do pomiaru tętna i poziomu tlenu we krwi, żyroskop do śledzenia pociągnięć pływackich oraz akcelerometr do śledzenia ogólnego ruchu, np. kroków. Funkcja GPS pozwala również na pomiar przebytego dystansu i prędkości. Ponadto, możesz śledzić swoje treningi w ramach różnych aktywności, w tym biegania, jazdy na rowerze i pływania.

GBD-H2000 to pierwszy smartwatch, w którym zastosowano nowy, licencjonowany algorytm firmy Polar. Biblioteka Polar jest wykorzystywana do analizy wydajności treningu, a funkcje takie jak Nightly Recharge umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia podczas snu. Technologia Polar wprowadza również ćwiczenia oddechowe do wearable. Casio sugeruje, że bardziej kompaktowa bateria pomaga uczynić ten nowy model mniejszym i 38% lżejszym niż inne w serii; zegarek mierzy 59,6 × 52,6 × 19,4 mm (~ 2,3 x 2,1 x 0,8-in) i waży około 63 g (~ 2,2 oz).

Bateria może być ładowana przez USB, a energia słoneczna zapewnia, że czas jest zawsze wyświetlany. Podczas korzystania z funkcji GPS i pomiaru tętna zegarek wytrzymuje maksymalnie 19 godzin. Podświetlenie LED ułatwia oglądanie ekranu w słabszym oświetleniu, a Bluetooth pozwala na synchronizację zegarka ze smartfonem. Smartwatch Casio G-SQUAD GBD-H2000 występuje w różnych wersjach kolorystycznych i jest już dostępny na stronie pre-order w cenie 399 EUR (~425 USD) w UE. Zegarek zostanie uruchomiony tutaj w marcu i wkrótce dotrze również do Wielkiej Brytanii. Nie jest jasne, kiedy wearable dotrze na inne rynki.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Casio G-SQUAD GBD-H2000 startuje jako pierwszy smartwatch z algorytmem Polar
Polly Allcock, 2023-03- 2 (Update: 2023-03- 2)