Notebookcheck Logo

Atari zaprzestaje produkcji Atari VCS powołując się na straty i ponad 90% spadek przychodów

Atari VCS opiera się na starym APU AMD Raven Ridge. (Źródło obrazu: Atari)
Atari VCS opiera się na starym APU AMD Raven Ridge. (Źródło obrazu: Atari)
Atari zaprzestaje produkcji Atari VCS, zaledwie 18 miesięcy po zakończeniu życia konsoli. W obliczu malejących przychodów i rosnących strat, Atari szuka umów licencyjnych z osobami trzecimi, aby wypełnić lukę.
AMD Gaming Console

Atari zaczęło dystansować się od VCS, konsoli, którą firma ostatecznie wydała latem 2021 r po trzyletnim okresie ciąży. Podczas gdy Atari VCS nadal można zamawiać na amerykańskiej stronie internetowej firmy " https://atari.com/products/atari-vcs-onyx-all-in?variant=41737024569509, wyjaśniła ona sytuację w swoim najnowszym raporcie z wynikami półrocznymi https://www.globenewswire.com/news-release/2022/12/16/2575677/0/en/ATARI-HALF-YEAR-2022-2023-RESULTS.html:

Pierwsza połowa roku poświęcona była przede wszystkim reorganizacji linii biznesowej Hardware, która obejmuje zawieszenie bezpośrednich relacji w zakresie produkcji sprzętu, zwłaszcza w odniesieniu do Atari VCS, dla którego od końca roku kalendarzowego 2022 wdrożono nową strategię handlową, która będzie kontynuowana w roku kalendarzowym 2023.

Innymi słowy, Atari wyhamowało VCS po 18 miesiącach sprzedaży. Ostatnie dane dotyczące sprzedaży wyjaśniają, dlaczego Atari skierowało swoją uwagę gdzie indziej - przychody ze sprzętu i kartridży VCS spadły z 2,3 mln euro do 0,2 mln euro. Atari nadal posiada 1,6 miliona euro zapasów VCS i części zamiennych, co wyjaśnia, dlaczego "All-In Bundle" jest nadal dostępny w USA, teraz po obniżonej cenie 239,99 dolarów.

Chociaż jest to koniec drogi dla konsoli VCS, Atari twierdzi, że rozważa opracowanie nowego sprzętu uzupełniającego. Jednak te opcje będą badane tylko poprzez umowy licencyjne z partnerami. Ogólnie rzecz biorąc, nowe produkty pod marką Atari mogą pojawić się w przyszłym roku, ale może to być ograniczone do akcesoriów i innych pomocniczych elementów, a nie nowego sprzętu konsoli.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > Atari zaprzestaje produkcji Atari VCS powołując się na straty i ponad 90% spadek przychodów
Alex Alderson, 2022-12-22 (Update: 2022-12-22)