Notebookcheck Logo

Apple Samochód może wykorzystywać baterie LG i komponenty EV

Opatentowany render samochodu Apple (zdjęcie: Vanorama)
Opatentowany render samochodu Apple (zdjęcie: Vanorama)
Kolejne źródło sugeruje, że LG może zostać głównym dostawcą komponentów do samochodu Apple, ale tym razem może to być Apple, który zwrócił się do niego. LG podobno spreparował grupę roboczą do rozrywki Apple"wniosek o dostawę wszystkiego, od baterii do kamer potrzebnych do ewentualnego Apple Car autonomicznej jazdy zestaw.
E-Mobility

Drugi na świecie producent baterii do EV, LG, może również dostarczać komponenty do Apple Car, według Bloomberga, który powołuje się na lokalnego koreańskiego analityka z KB Securities. Kim Dong-Won radzi, że LG Group, "która ma pełną linię dla komponentów EV", jest potencjalnym partnerem dla Apple Car i może nawet utworzyć grupę roboczą, aby pozycjonować się najlepiej dla możliwości bycia głównym dostawcą części Apple Car.

Grupa robocza składa się podobno z przedstawicieli firmy LG Energy Solution, która produkuje akumulatory do Tesli i innych pojazdów elektrycznych, ale także z LG Innotek, które dostarcza zestawy kamer do samodzielnej jazdy Tesli Vision, jak również LG Electronics z jego częściami EV, a być może LG Display, który jest producentem filaru do filaru dual-stack Mercedes Hyperscreen.

Jest to już imponujący spis komponentów, które LG może dostarczać dla Apple Car, i to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy, że LG jest jostling dla dobrej pozycji, aby wiggle do Apple Car łańcucha dostaw z tego samego analityka. Tym razem jednak, komentuje on, aby potwierdzić wczorajsze doniesienie Naver o utworzeniu grupy zadaniowej LG poświęconej zdobyciu biznesu Apple Car.

Najwyraźniej to Apple przyszło do LG, aby zaproponować partnerstwo, ponieważ ma duże doświadczenie we współpracy z Koreańczykami jako dostawcami części dla swoich iPhone'ów i innych urządzeń. Ponieważ Inflation Reduction Act's new EV subsidy requirements wymagają, aby chińskie firmy zostały wykluczone z łańcucha dostaw, Apple ma również niewiele innego wyboru, jak zwrócić się do LG lub jego archiwalnego Samsunga.

Poproszona o komentarz, firma LG zaprzeczyła pogłoskom, że grupa robocza, o której istnienie ją zapytano, może być w rzeczywistości jej generalną grupą zadaniową ds. EV którą rzekomo powołało, aby spróbować stać się głównym graczem w rozgrzanej do czerwoności niszy przemysłowej. Oprócz współpracy między różnymi spółkami zależnymi w zakresie ich zdolności do wytwarzania komponentów EV, projekt obejmuje retooling LG's former Android phone factory for churning out EV charging systems które LG może planować dystrybuować wokół centrów handlowych, supermarketów i tym podobnych.

Apple według pogłosek, LG ma zamiar sondować wielu partnerów dla swojego nadchodzącego US$100,000 titanium electric car vaporwareod Hyundai i Kia dla ich platformy EV, do Foxconn do montażu. Teraz, że Apple Zespół Car podobno zakończył restrukturyzacjęi Apple's ambicje w self-driving sfery zostały skalowane w dół znacznie, Apple's Project Titan może w końcu ruszyć, a zespół marzeń z Cupertino podobno teraz strzela do 2026 Apple Car release.

"Apple powinien rozpocząć kształtowanie własnego łańcucha dostaw dla EV w przyszłym roku, jeśli planuje sprzedać nowy samochód w 2026 roku", potwierdził koreański analityk, podczas gdy źródła Naver są zdania, że grupa robocza EV LG podejmie decyzję, czy i jak dostarczyć Apple z komponentami EV do początku 2023 roku.

Pobierz MacBook Pro z 2022 roku Apple na Amazon

Źródło(-a)

Naver & Bloomberg (paywall)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > Apple Samochód może wykorzystywać baterie LG i komponenty EV
Daniel Zlatev, 2022-12-24 (Update: 2022-12-24)