Notebookcheck Logo

Apple MacBook Air 13 napędzany przez M3 spodziewany na WWDC, OLED iPad Pro z M3 ma zostać wprowadzony na początku 2024 roku, a następnie MacBook z ekranem dotykowym OLED w 2025 roku

Apple oczekuje się, że 13-calowy MacBook Air z M3 zostanie zaprezentowany na WWDC w tym roku, natomiast 15-calowy MacBook Air może pojawić się w dowolnym momencie między kwietniem a czerwcem z SoC M2/M2 Pro. Apple ma również wprowadzić iPada Pro z M3 i panelem OLED na początku 2024 roku. Być może w 2025 roku zobaczymy także MacBooka z ekranem dotykowym OLED.
Apple MacBook Leaks / Rumors

Wraz z niedawną premierą M2 Pro i M2 Max SoCs, jest oczywiste, że Apple przejdzie do wprowadzenia pierwszego 3 nm niestandardowego krzemu, M3. Pierwszymi urządzeniami napędzanymi przez nadchodzący układ M3 będą MacBooki Air, które teraz mają pojawić się w 13- i 15-calowych wariantach.

My wcześniej donosiliśmy wiadomości z łańcucha dostaw, że Apple pracuje nad "przystępnym cenowo MacBookiem Air na drugą połowę 2023 roku z procesorem 3 nm". Teraz obserwator Apple Mark Gurman zauważa w najnowszym numerze biuletynu Bloomberg Power On, że Apple prawdopodobnie wprowadzi zarówno 13-, jak i 15-calowe MacBooki Air, jak to się do tej pory spekuluje.

Według Gurmana, Apple będzie nadal używać M2 lub M2 Pro w 15-calowym MacBooku Air, podczas gdy 13-calowy MacBook Air prawdopodobnie będzie oferował nowszy procesor M3. Zauważa on,

15-calowy MacBook Air z chipem M2 może nadal ekscytować konsumentów, ale nowy 13-calowy MacBook Air z M2 raczej nie będzie przekonujący. Jest więc prawdopodobne, że Apple przygotowuje się do tego, aby przynajmniej nowy 13-calowy model był maszyną z procesorem M3."

Czasy premiery tych laptopów są jednak trochę tajemnicą. Apple może wprowadzić 15-calowego MacBooka Air już w kwietniu lub przynajmniej przed corocznym WWDC firmy w czerwcu tego roku. 13-calowy MacBook Air być może będzie musiał poczekać, aż Apple oficjalnie przedstawi układ M3 podczas imprezy dla deweloperów. Gurman wspomina jedynie o okresie pomiędzy "późną wiosną a latem".

Gurman uważa również, że M3 będzie znaczący dla Apple, ponieważ oznacza przejście z procesu 5 nm na 3 nm. Można spodziewać się "dużego wzrostu" w zakresie wydajności i efektywności energetycznej. Apple prawdopodobnie podąży za tym, wprowadzając na rynek M3 Pro i M3 Max w 2024 roku.

OLED iPad Pro z M3 i MacBook z ekranem dotykowym

Jest plotki od pewnego czasu, że Apple przejdzie na panele OLED w iPadach Pro z 2024 roku. Gurman twierdzi, że OLED iPad Pro wyląduje w pierwszej połowie 2024 roku i będzie napędzany przez układ M3.

Gurman przewiduje, że "jeszcze bardziej ekscytujące aktualizacje Maca pojawią się już w 2025 roku". Będzie to rok, w którym Apple spekuluje się o wprowadzeniu pierwszego dotykowego MacBooka z wyświetlaczem OLED.

Kup MacBook Air 13 z M2 na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Apple MacBook Air 13 napędzany przez M3 spodziewany na WWDC, OLED iPad Pro z M3 ma zostać wprowadzony na początku 2024 roku, a następnie MacBook z ekranem dotykowym OLED w 2025 roku
Vaidyanathan Subramaniam, 2023-03- 7 (Update: 2023-03- 7)