Notebookcheck Logo

Aparat Fujifilm X-S20 z matrycą APS-C i rozdzielczością 6K oraz dedykowanym trybem VLOG, którego premiera odbędzie się podczas Fujifilm X Summit

Kolejny aparat średniej klasy Fujifilm z matrycą APS-C prawdopodobnie pojawi się wkrótce. (Źródło zdjęcia: Fujifilm - edytowane)
Kolejny aparat średniej klasy Fujifilm z matrycą APS-C prawdopodobnie pojawi się wkrótce. (Źródło zdjęcia: Fujifilm - edytowane)
Mówi się, że Fujifilm zaprezentuje nowy bezlusterkowiec X-S20 z wymiennymi obiektywami i matrycą APS-C podczas Fujifim X Summit w maju tego roku. Nowy aparat wydaje się zastępować model X-S10, ale tym razem w znacznie wyższej cenie. Wyciekłe specyfikacje wskazują, że pojawi się wideo 6K, podobnie jak dedykowany tryb VLOG na pokrętle wyboru trybu (PSAM).
Camera Leaks / Rumors

Plotki i wycieki specyfikacji pojawiły się ostatnio na temat nowego kompaktowego bezlusterkowca Fujifilm X-S20 z matrycą APS-C, który zastąpi istniejący model X-S10 z tej samej linii. X-S20 będzie rzekomo wykorzystywać ten sam 26 MP sensor APS-C, BSI X-Trans CMOS IV, co X-S10 - i poprzedni flagowy model X-T4. Pomimo ponownego wykorzystania czujnika obrazu z X-S10, wydaje się, że w X-S20 pojawi się szereg znaczących zmian, które uczynią go godnym następcą X-S10, szczególnie dla fotografów hybrydowych i wideo. Wygląda na to, że Fujifilm X-S20 zadebiutuje wraz z obiektywem Fujinon XF8mm f/3.5 R WR podczas Fujifilm X Summit 24 maja.

Pierwszy oczekiwany od sprzętu X-S10 jest aktualizacja z procesora X Processor 4 do X Processor 5, która zapewni X-S20 dostęp do lepszych funkcji wideo i ulepszonej stabilizacji obrazu oraz wydajności autofokusa - podobnej do tej, którą widzieliśmy przy przejściu na X-S10 podobnie jak w przypadku przejścia z modelu X-T4 na X-T5. Kolejną dużą zmianą jest dedykowany tryb VLOG na pokrętle wyboru trybów w górnej części aparatu, który prawdopodobnie dałby użytkownikom szybki sposób na przejście do predefiniowanego trybu wideo bez konieczności majstrowania przy ustawieniach - atrakcyjny wybór dla twórców wideo, gdy są poza domem.

Jeśli chodzi o wideo, Fujifilm X-S20 będzie podobno będzie w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 6K - jest to znaczne ulepszenie w stosunku do 4K w X-S10, chociaż X-S10 ma 30-minutowy limit nagrywania wideo 4K i jest mało prawdopodobne, że Fujifilm zwiększy rozmiar nowego korpusu, więc okaże się, jak przydatne jest 6K. Jeśli inżynierom Fujifilm uda się sprawić, że 6K będzie wykonalne, być może uda im się rozszerzyć limit nagrywania 4K, aby lepiej konkurować z takimi aparatami jak Panasonic GH6.

Uwiarygodniając plotki, Fujifilm ma mniej więcej dwuipółletni cykl wydawniczy, a obecny X-S10 został wprowadzony na rynek pod koniec 2020 roku, co oznacza, że nadszedł czas na aktualizację linii X-S. Ustępujący model był skierowany bezpośrednio do średniej klasy, zaczynając od sugerowanej ceny detalicznej 999 USD z zestawami korpusów i obiektywów zaczynającymi się od około 1400 USD.

Według doniesień https://www.fujirumors.com/leaked-price-for-fujifilm-x-s20-and-fujinon-xf-8mm-f-3-5/ , nowy X-S20 będzie kosztował około 1299 USD, co czyni go znacznie droższym. Można więc sobie wyobrazić, że zestaw obiektywów z nowym korpusem powinien kosztować około 1700 USD, ponieważ ceny zestawów nie zmieniły się zbytnio od czasu premiery.

Kup składany aluminiowy statyw i monopod SmallRig 71" z odłączaną głowicą 360° na Amazon.

Źródło(a)

Plotki Fuji (1, 2, 3), Digital Camera World, Fujifilm (1, 2)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 05 > Aparat Fujifilm X-S20 z matrycą APS-C i rozdzielczością 6K oraz dedykowanym trybem VLOG, którego premiera odbędzie się podczas Fujifilm X Summit
Julian van der Merwe, 2023-05-19 (Update: 2023-05-19)