Notebookcheck Logo

Android 13 przybywa dla Google Pixel 2 i Pixel 2 XL z buildami LineageOS 20

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL mogą już zainstalować Android 13. (Źródło obrazu: NotebookCheck)
Google Pixel 2 i Pixel 2 XL mogą już zainstalować Android 13. (Źródło obrazu: NotebookCheck)
Google Pixel 2 i Pixel 2 XL mogą mieć ponad pięć lat, ale byłe flagowce wciąż otrzymują aktualizacje od deweloperów zewnętrznych. LineageOS 20 przynosi na parę Android 13, który oferuje między innymi zmieniony UI i aktualne aktualizacje łatek bezpieczeństwa.
Android Google Pixel Smartphone Software

LineageOS przyniósł Android 13 do Pixel 2 i Pixel 2 XL, cztery i pół roku po tym, jak para zadebiutowała z Android 8.0 Oreo. Podobnie jak w przypadku innych smartfonów Pixel, oficjalne wsparcie oprogramowania zakończyło się w 2020 roku od Android 11, trzy lata po ich wydaniu. Jednak Snapdragon 835 zasilający tę parę jest tylko ułamkiem w porównaniu z wydajnością późniejszych smartfonów Pixel, takich jak np Pixel 5 oraz Pixel 5a oraz ich Snapdragon 765G.

Z jednej strony LineageOS 20 zapewnia m.in.Pixel 2orazPixel 2 XLz odświeżonym UI i większością funkcji, które Google zapieka w wersji Android Open Source Project (AOSP) Android 13. Z drugiej strony, OS przynosi również aktualne poprawki bezpieczeństwa dla pary, z ich stock Android 11 dystrybucji teraz działa przestarzałe oprogramowanie bezpieczeństwa, które może być podatne na exploity. Szczegóły dotyczące wszystkich zmian zawartych w Android 13 można znaleźć na stronie Google.

Jak zawsze, możesz zainstalować LineageOS 20 tylko naPixel 2iPixel 2 XLjeśli jesteście gotowi odblokować ich bootloadery. Wykonanie tej czynności spowoduje również usunięcie wszystkich danych użytkownika, ale powinieneś być w stanie przywrócić dane z kopii zapasowej podczas procesu konfiguracji LineageOS 20. Dodatkowo LineageOS zapewnia szczegółowe instrukcje instalacji dla obu urządzeń, a także artykuły wiki. Należy pamiętać, że nie trzeba rootować żadnego z urządzeń, aby zainstalować i uruchomić LineageOS 20. Jako takie, funkcje takie jak Google Wallet powinny działać bez problemu.

Źródło(-a)

LineageOS Wiki (1) (2) via Liliputing

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 02 > Android 13 przybywa dla Google Pixel 2 i Pixel 2 XL z buildami LineageOS 20
Alex Alderson, 2023-02- 2 (Update: 2023-02- 2)